Отборите на Шотландия и Норвегия завършиха 3:3 в последен двубой от квалификационна група "А" за Евро 2024. Двубоят на "Хемпдън Парк" се игра единствено за честта на двата тима, които предварително знаеха съдбата си - "гайдарите" със сигурност отиваха на големия форум в Германия, докато норвежците почти нямаше как да мръднат от третото място в крайното подреждане.

Поради гореизложените причини, двата отбора се развихриха в Глазгоу.

Скандинавците стартираха по мечтан начин и Донум даде аванс за хората на Стале Солбакен още в третата минута. Десет по-късно звездата на Астън Вила - Джон МакГин отбеляза от дузпа. До полувремето съперниците си размениха по още един гол, като Ларсен вкара за 1:2, а Лео Йостигард имаше малшанса да си наниже автогол.

Шотландия за първи път поведе след точно час футбол на мъгливия Албион, когато МакГин този път влезе в ролята на асистент за головия изстрел на Армстронг.

Малко преди края Норвегия, която тази вечер беше без контузената си звезда Ерлинг Халанд, стигна до равенството след гол на появилия се като резерва Мохамед Елионуси.

Белгия - Азербайджан 5:0 в квалификация за Евро 2024