Кристиано Роналдо поведе Ал Насър към обрат срещу таджикистанския Истиклол в мач от втория кръг на груповата фаза на азиатската Шампионска лига. Саудитците са първи в група F с пълен актив от 6 точки, докато опонентът им е на последното място с 1.

Истаклол излезе напред в резултата в 44-ата минута, когато Дженис Беганоивич изведе Сенин Себай в наказателното поле, той отправи удар, а Науаф Ал-Акиди не се намеси убедително и позволи на топката да влезе във вратата му.

В 66-ата минута Кристиано Роналдо получи топката в наказателното поле и стреля, но бе блокиран, след което кълбото се върна в португалеца, той копна вратаря елегантно и се разписа за 1:1.

В рамките на 5 минути Ал Насър стигна до още две попадения, дело на Андерсон Талиска. Бразилецът вкара за 2:1 в 72-рата минута след асистенция на Айман Ахмед, а в 77-ата оформи крайното 3:1 след подаване на Абдулрахман Герееб.