Ал Хилал разгроми с 3:0 Ал Насър в дербито между първия и втория в  Саудитска Арабия. Два гола на Александър Митрович и попадение на Сергей Милинкович-Савич донесоха убедителния успех на домакините, които вече имат аванс от 7 точки пред тима, в който играе Кристиано Роналдо на върха в класирането.

Мачът беше изпълнен със спорни съдийски отсъждания, а от лагера на гостите със сигурност имат основания да се чувстват ощетени. Най-сериозните претенции на Ал Насър са за отменения гол на Роналдо при 0:1. Португалецът прати топката във вратата със свирепо воле, но страничният рефер вдигна флага за засада.

Повторенията по никакъв начин не убедиха, че Роналдо е бил в нередовна позиция. Още по-странното е, че телевизията, която излъчваше мача, веднага премахна стопкадъра, от който се виждаше, че бранител на Ал Хилал покрива португалеца. Самият Кристиано реагира иронично на ситуацията.

В 37-ата минута левият бек на Ал Насър Алекс Телеш се контузи и бе заменен от Айман Яхия. Краят на полувремето дойде при нулево равенство, а при излизането си от терена Роналдо изпрати въздушна целувка на противниковите фенове. Сериозните неприятности за неговия отбор обаче тепърва предстояха.

В 64-ата минута Сергей Милинкович-Савич засече с глава центриране от десния фланг и даде преднина на Ал Хилал. Малко след това дойде и спорно отмененият гол на Кристиано Роналдо.

В 74-ата минута Кристиано засече от воле право в горния ляв ъгъл, но се оказа в нередовна позиция и голът не бе зачетен.

В последната минута от редовното време Ал Хилал си реши всичко. Салем Ал-Даусари намери Александър Митрович в наказателното поле, а сърбинът с глава право в близкия десен ъгъл покачо на 2:0.

Само няколко минути след това се стигна и до трети гол за Ал Хилал, след като Милинкович-Савич изведе Александър Митрович в наказателното поле, а той елегантно плъзна топката покрай вратаря, с което оформи крайното 3:0.

Ал Насър остана с човек по-малко секунди след това, след като Али Ал Болеахи получи директен червен картон.

В петата минута от добавеното време Малком стреля от добра позиция след хубава индивидуална акция, но Науаф Ал Акиди се справи и спаси, топката се върна в бразилеца, който подаде за Митрович, но той не уцели вратата.

Две минути по-късно Кристиано Роналдо центрира в наказателното поле за Мохамед Маран, който реализира от близка дистанция, но при изграждането на нападението португалецът бе в засада и този гол също не бе зачетен.

Да вярваме или да не вярваме? Роналдо си призна симулация и съдията отмени дузпа (ВИДЕО)