Уникалната серия от победи на Ал Хилал приключи след 34 поредни успeха във всички турнири и общо 46 мача без загуба!

Ал Хилал бе победен от Ал Аин с 2:4 в Обединените арабски емирства в първия полуфинален мач между двата тима в азиатската Шампионска лига.

Ал Аин елиминира и Ал Насър на Кристиано Роналдо в четвъртфиналната фаза в същия турнир.

Суфиан Рахими даде аванс на домакините от Ал Аин още в 6-ата минута. До края на първото полувреме резултатът набъбна до 3:0 в полза на домакините, като и другите два гола бяха вкарани от Рахими след попадения в 26-ата и 38-ата минута от дузпи.

В 49-ата минута Малком върна едно попадение за Ал Хилал, но само седем по-късно Каки направи резултата 4:1 в полза на Ал Аин, отново след дузпа.

В 78-ата минута Салем Ал Давсари оформи крайното 4:2, като по този начин запазиха шансовете си за място на финала.

Реваншът в Рияд е на 23 април от 21:00 часа.