България приема Норвегия в четвъртък от 21:45 часа в битка за третото място в нашата група за Евро 2016. Трикольорите изостават на две точки от своя съперник, който трябва да победят на всяка цена, ако искат да запазят шансове за участие на бараж. Селекционерът на лъвовете Ивайло Петев отнесе доста критики за избора си на играчите, които трябва да поведат отбора. Бърза съпоставка със състава на Пер-Матиас Хьогмо показва, че скандинавците не само че ни водят с 2 точки, но са и с обиколка пред нас по изиграните мачове на техните футболисти от началото на сезона.

Сред избраниците на норвежкия селекционер няма нито един състезател, записал "нула" през кампанията дотук, докато при нас те са цели двама, съобщава „Тема спорт".  Тодор Неделев (Майнц 05) и Димитър Рангелов (Коняспор) нямат нито една минута в официален мач. Двамата играха само в контроли по време на подготвителния период. Тъй като не малка част от футболистите на съперника играят в шампионатите на Норвегия и Швеция, където календарът е пролет-есен, за начална дата на съпоставката приемаме 1 юли.

Прави впечатление, че в състава на Петев има само петима играчи, записали 10 или над 10 мача през кампанията дотук. Това са вратарят Благой Макенджиев и защитникът Иво Иванов от Берое, атакуващият халф Георги Миланов (ЦСКА Москва) - всички с по 11; полузащитникът на Лудогорец Светослав Дяков и нападателят на Партизан Валери Божинов са с по 10. От тях титуляри в четвъртък се очаква да са само Миланов и Дяков. Божинов е контузен и почти сигурно ще остане на пейката. Георги Миланов пък е записал всичките 11 мача за московчани като резерва.