Родените през 1995 г млади таланти на Черно море направиха полезна проверка с юношеския ни нац. отбор до 17 г , в която отстъпиха с 1:3. На новия изкуствен терен на Националната спортна база Спортпалас моряците започнаха по добре и в 12 минута Енчо Стойков пропусна да открие резултата. Това направиха националите малко по късно.

В 25-ата минута Влади Маринов възстанови равенството по ефектен начин, като прекъсна добрата серия на съотборника си Георги Китанов, който е капитан на младите лъвчета. Малко преди почивката падна 2-ото попадение за трикольорите , а крайния резултат бе оформен в 68-ата мин. В последните минути Карен Мадоян пропусна да направи загубата на черноморци по почетна.

Селекционерът на националите Александър Димитров се изказа ласкаво за младите моряци , за които това бе първа проверка. С тази контрола гарнитурата ни до 17 г завърши 1-ия етап от подготовката си за евроквалификациите.

Наставникът на Черно море Радослав Боянов заяви пред клубния сайт , че е доволен от старанието на своите възпитаници,  от начина на игра и най-вече от свежите идеи в атака.