62′

Гереро сменя Флорес.

61′

Шмайхел спасява!

Добра негова намеса, непосредствено след отбелязването на гола от съотборниците му.

59′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Снимка 362658

Попадение на Поулсен!

Датчаните излизат напред в резултата.

57′

Куева получава топката в наказателното поле.

Опитва се да подаде към своите съотборници.

Никой от тях не успява да засече кълбото във вратата.

53′

Опит за осъществяване на заучено положение, от страна на датчаните.

Слабо изпълнение.

51′

В началото на второто полувреме виждаме съвсем различно статукво на терена.

Дания е в атака, футболистите на отбора владеят по-често топката и са по-настоятелни в действията си на игрището.

Снимка 362650

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина почти изцяло под доминацията и превъзходството на футболистите на Перу.

Атаките на тима не спираха нито за минута, като се редуваха една след друга. Неведнъж се налагаше и на Каспер Шмайхел да показва на какаво е способен и да бъде последна преграда между Перу и откриващия гол в мача.

Акциите на датчаните бяха епизодични. Изчерпваха се основно в изчакване на подходящ момент за контрадействия или възползване от удобно статично положение.

Дори и звездата на отбора Кристиан Ериксен обаче не беше способен да спомогне за реализирането на първото попадение в срещата.

В самия край на първата част Куева бе съборен в наказателното поле. На първо време съдията не сигнализира за нарушение на правилата, но след използване на системата за видеоповторения коригира решението си.

Зад топката застана потърпевшият футболист на Перу, но както се случва в част от тези случаи, той не успя да се разпише. Нещо повече - прати топката далеч над вратата на съперника.

Така първото полувреме завърши без да бъдат реализирани попадения в Саранск.

45′

Почивка.

Снимка 362644

44′

Куева пропуска!

Няма гол!

Пропиляна възможност за Перу!

Снимка 362648

43′

ДУЗПА!

Системата за видеоповторения си каза думата!

42′

Куева пада на терена.

Дали не е време за използването на системата ВАР?

39′

Първи точен изстрел във вратата на Дания.

Ласе Шьоне го отправя.

Вратарят на Перу хваща топката в ръцете си.

38′

Жълт картон за Тапиа.

Ренато Тапиа: Днес всички ние влизаме в историята

"За нас това е уникално преживяване"

36′

Принудителна смяна в състава на Дания.

Шьоне влиза на терена.

Неприятна контузия на Квист.

Снимка 362643

Източник: БГНЕС

31′

Без ситуации пред двете врати.

Феновете в социалните мрежи гадаят дали това няма да бъде първото нулево равенство на руска земя.

Снимка 362639

27′

Първи изстрел и по посока вратата на Перу.

Дилейни стреля, но вместо целта, намира една от камерите зад нея.

Любопитен момент от двубоя, макар и не пряко свързан със случващото се на терена.

25′

Датчаните владеят топката по-често от съперника си.

Това обаче не носи нищо за тима.

Без ситуации за отбелязване на гол за отбора.

Снимка 362632

22′

Засада на Адвинкула.

Атаките на перуанците сякаш нямат край.

19′

Вратарят на Перу е фаулиран, при центриране в наказателното му поле.

Това можеше да бъде първата опасност за датчаните в мача.

Феновете на отбора все още очакват такава...

Снимка 362624

14′

Корнер пред вратата на Дания.

Напрежението, до този момент, е предимно в редиците на този състав.

12′

Удар от средна дистанция и на Флорес.

Този път не се налага Шмайхел да се намесва.

Снимка 362631

8′

Мощен удар по посока вратата на Шмайхел!

Опитният страж хваща топката в ръцете си.

5′

Определено в първите минути на двубоя по-настъпателен е съставът на Перу.

Футболистите на тима явно са нетърпеливи да се представят на ниво и да оправдаят очакванията на ексцентричните си фенове.

Снимка 362622

4′

33-годишният Фарфан повежда отбора си.

За него фактът, че Гереро остава на пейката е добра новина.

2′

Футболист на Перу пада в наказателното поле.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

1′

Датчаните пристигнаха първи на стадиона в Саранск.

1′

Температура от 18 градуса на територията на стадиона.

Лек полъх на вятъра и често преминаващи облаци, скриващи силното слънце.

Добри условия за качествен футбол в мача между Перу и Дания.

Снимка 337786

Източник: Официален сайт на Мондиал 2018

1′

Феновете вече са готови за футболно шоу.

Снимка 362621

Източник: FIFA.com

1′

Звездите на двата тима се насочват към терена.

Паоло Гереро е на резервната скамейка.

Снимка 362625

1′

Акино Роноу

Третата среща от съботната програма на Мондиал 2018 е между скромните отбори на Перу и Дания. Двата тима се изправят един срещу друг на "Мордовия Арена" в Саранск.

Главен рефер на двубоя е Бакари Папа Гасама от Кения.

Франция - Австралия, 2:1 (Развой на срещата по минути)

За първи път на Мондиал 2018 бе използвана ВАР технологията

Според прогнозите, Франция със сигурност ще заема първата позиция, а именно Дания и Перу ще се борят за второто място в групата. Днес е един добър тест и за двата отбора да започнат по мечтан начин участието си на Световното първенство.

Перу ще играе на голям форум за първи път от 36 години. Добрата новина е, че в последния момент в състава попадна голмайсторът на тима Хосе Пауло Гереро. Първоначално той имаше забрана да играе в Русия, заради изтърпяване на наказание за употреба да кокаин, но впоследствие санкцията му бе отменена и той отново ще води атаката на отбора.

"Червения динамит" пък няма поражение на сметката си вече две години...