Наполи допусна изненадваща загуба от Киево. „Небесносините" отстъпиха с 0:1 у дома след като пропуснаха дузпа в началото на двубоя. Това е първа загуба за неаполитанците, които записаха победа на старта срещу Дженоа с 1:0.

В 26-ата минута неаполитанците получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена от рефера Пиеро Джакомели за нарушение на Бощиян Сесар срещу аржентинския нападател Гонсало Игуаин в наказателното поле. Франческо Барди обаче с отлична намеса спаси удара от бялата точка на Игуаин, който насочи топката в десния ъгъл на вратата.

В 47-ата минута Макси Лопес бе изпуснат от бранителите на Наполи в наказателното поле и с хладнокръвен завършващ удар изпрати топката в мрежата зад стража Рафаел Кабрал.

В друг мач от 2-ия кръг Лацио победи Чезена с 3:0. В срещата в Рим точни бяха Кандрева (19), Пароло (56), Маури в 90-ата минута.