Проблемите за шампиона на Италия Наполи продължават. След като преди паузата за националните отбори адзурите загубиха от Лацио у дома, сега направиха само 2:2 като гост на новака Дженоа. Освен това хората на Руди Гарсия трябваше да наваксат два гола пасив, за да не загубят срещата.

Така Наполи има 7 точки от първите 4 кръга за сезона и вече изостава на пет пункта от лидера Интер. Руди Гарсия направи промени в състава. Елмас стартира на крилото вместо Политано, който имаше физически проблеми.

Политано се врече във вярност на Наполи

Иска да поднови договора си

В центъра на защитата Рахмани получи почивка и Йостигор партнираше на Жуан Жезус, а Марио Руи влезе на левия бек вместо Оливейра.

Дженоа поведе с гол малко преди паузата. Минута след като Матео Ретеги пропусна за Грифоните, Бани бе точен след корнер изпълнен от Гудмонсон и отклонен от Де Винтер. Малко след паузата Дженоа нанесе втори удар. Строотман центрира и Ретеги засече топката в мрежата на Мерет.

Втори гол за натурализирания аржентинец през сезона. Първите му два гола в Серия А са срещу шампиона и завършилия втори (Лацио) през миналия сезон.

Чак в края на мача шампионите се активизираха и то благодарение на резерви. Четвърт час преди края Джакомо Распадори намали след подаване на Каюст. Влезлият на почивката Матео Политано донесе точката с гол шедьовър 6 минути преди края. Той засече от воле топката с левачката центриране на Жиелински.