Отборът на Аталанта записа убедителен успех с 3:0 над Наполи на "Диего Армандо Марадона" в първия мач от 30-ия кръг на Серия "А.

По този начин бергамаските прекратиха негативната си поредица от четири загуби срещу този съперник, за който днешното поражение е първо от шест шампионатни срещи насам.

Още в третата минута Алексей Миранчук нацели греда с далечен изстрел. Той все пак успя да се разпише в 26-ата минута с удар отблизо. Междувременно, Марко Карнезеки спря два изстрела на Виктор Осимен. За сметка на това гостите стигнаха до втори гол точно преди почивката, когато именно Миранчук пусна пас към Джанлука Скамака, който беше точен с шут от границата на наказателното поле. През втората част "партенопеите" потърсиха поне изравняване, но отново не оползотвориха възможностите си.

Най-близо до попадение те бяха в 55-тата минута, когато в рамките на секунди нацелиха две греди. Първо страхотен удар на Пьотър Жиелински се отклони в далечния стълб, а след това шут на Станислав Лоботка рикошира в Осимен, но Карнезеки успя да избие топката в близката греда. Така се стигна до 88-ата минута, когато Тюн Копмайнерс оформи крайния резултат с диагонален удар по земя.

Така Аталанта удържа шестото място в класирането с актив от 50 точки, докато Наполи остана на седмата позиция с пет пункта по-малко.