Отборът на Борусия (Дортмунд) премина с лекота в четвъртфиналната фаза в турнира за Купата на Германия, след като момчетата на Юрген Клоп елиминираха при домакинството си коравия тим от Хановер 96 с 5:1.

Шампионите от Германия не поставиха и за миг съмнениея в тяхната по-голяма класа и след успеха днес, „жълто-черните" продължават похода си към „Олимпиащадион" в Берлин, където ще се изиграе и финалният сблъсък за домашния трофей.

Звездата на днешния ден се казваше Марио Гьотце, който наниза хеттрик, а по едно попадение добавиха Куба Блажчиковски и Левандовски. Почетното попадение за гостите бе дело на Маме Диуф.

Всичко в тази осминафинална среща бе решено още през първата част, когато домакините вече водеха с класическото 3:0. Начало на голеадата сложи Марио Гьотце още в 3-ата минута отбеляза.

15 минути след това Куба Блажчиковски напомни за себе си,  бележейки  красиво попадение, за да се стигне и до 3:0 в 40-ата, когато голът бе отново дело на младата звезда Гьотце.

Втората част също бе доста интересна, като зрителите на „Сигнал Идуна Парк" видяха попадение чак в 79-ата минута, когато бившият играч на Манчестър Юнайтед Маме Диуф отбеляза почетното попадение за тима  на Мирко Сломка.

85-ата минута оформи и хеттрика за Марио Гьотце за 4:1, като до края на срещата се намери и време, когато и РОбер Левандовски да мушне дежурно попадение за крайното Борусия-Хановер 5:1.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД)-ХАНОВЕР 96  5:1

1:0 Гьотце (3'), 2:0 Блажчиковски (18'), 3:0 Гьотце (40'), 3:1 Диуф (79'), 4:1 Гьотце (85'), 5:1 Левандовски (90')

СТАДИОН: „Сигнал Идуна Парк"

СЪДИЯ: Феликс Брих

БОРУСИЯ (Д): Вайденфелер, Пишчек, Суботич, Хумелс, Блажчиковски, Гюндоган, Кел, Гроскройц, Гьотце, Ройс, Левандовски (резерви: Лангерак, Лайтнер, Перишич, Кирх, Шийбер, Сантана, Битенкур)

ХАНОВЕР 96: Рон-Робер Зийлер, Черундоло, Егиман, Хагуй, Пандер, Пинто, Шмийдебахм, Шулц, Конан, Маме Бирам Диуф, Хушчи (резерви: Милър, Сакай, Собиех, Шлаудраф, Чахед, Абделуаи, Раух)