90+6′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Филипс Щадион", гр. Айндховен (Нидерландия) Зрители:
90+6′

Край на мача! Всичко ще се реши във втората среща между двата тима след около 3 седмици!

90+5′

Най-важният момент от мача е отсъдената дузпа от съдията, която вероятно ще бъде много обсъждана в следващите часове, тъй като беше доста спорна.

80′

Удар на Сержиньо Дест финтира Юлиен Риерсон, но топката също не успя да намери очертанията.

75′

Рикардо Пепи влиза на мястото на Ървин Лосано

72′

Борусия с добра възможност в 72-ата минута. Мариус Волф засече с центриране от пряк свободен удар, но прати топката покрай левия страничен стълб.

56′

ГООЛ от дузпа! Люк де Йонг изравнява! Матс Хумелс влезе невнимателно в краката на свой съперник и това доведе до дискусия. Съдията на мача Сърджан Иванович отсъди дузпа, макар и много спорна, защото Хумелс закачи много леко футболиста на домакините. Жълт картон не беше показан, но дузпата не беше отменена. Зад топката застана Люк де Йонг, който бележи!

Снимка 654314

47′

Активно начало на ПСВ, който вячески се опитва да натисне съперника още от първите минути на втората част.

45′

Второто полувреме стартира!

45+3′

Край на първото полувреме! Борусия Дортмунд продължава да води с 0:1.

Снимка 654310

45+1′

Още един жълт картон за Борусия Дортмунд. Получава го Нико Шлотербек.

42′

Маарсен получава жълт картон.

37′

Страхотен шанс за домакините, които обаче пропуснаха да изравнят резултата. Лосано подаде страхотно за Бакайоко, който шутира към вратата, но топката прелетя в близост до дясната греда.

24′

ГООЛ! Донийл Мален открива резултата. Той пое топката в наказателното поле, озова се в добра позиция, отправи удар и топката мина покрай Валтер Бенитес, което означаваше, че резултата е открит - 0:1.

Снимка 654313

22′

Първи жълт картон. Получава го Ървин Лосано от ПСВ за неспортсменско поведние.

19′

Борусия Дортмунд бързо отговаря на натиска на домакините. Никлас Фюлкруг се озова в чудесна позиция, но не успя да затрудни вратаря, пращайки топката високо над напречната греда.

16′

Малик Тилман беше оставен сам пред стражът на Борусия Дортмунд! За съжаление на домакините той пропусна да открие резултата, след като стреля встрани.

1′

48. Самуел Бамба

ПСВ Айндховен приема Борусия (Дортмунд) в осминафинален сблъсък от Шампионска лига.

ПСВ се класира за осминафиналите още след първите пет мача в груповата фаза, в които завоюва девет точки. Тимът се справи с конкуренцията на Севиля и Ланс в спора за второто място, а от Арсенал не загуби у дома, след като в Лондон отстъпи с 0:4.

Борусия (Дортмунд) пък бе сензацията на есента. "Жълто-черните" не само прескочиха групата на смъртта, но излязоха от нея като първи. Две победи бяха записани над Нюкасъл, една над Милан, а единственото поражение дойде на терена на ПСЖ.

Голямото предимство на ПСВ в днешния двубой е първенството, в което се състезава и може да остави на заден план за момент. В Ередивизи тимът е с 10 точки аванс пред втория Фейенорд и не успя да спечели в само 2 от 22 кръга до този момент.

Борусия (Дортмунд) пък е замесен в спора за Топ 4 в Бундеслигата, като на пръв поглед има шанс да се бори за последните две места в конкуренцията още на РБ Лайпциг и Щутгарт. В събота Дортмунд завърши 1:1 като гост на Волфсбург и остава непобеден във всички турнири от 9 декември насам.

Волфсбург - Борусия (Дортмунд) 1:1 в мач от Бундеслигата