Отборът на Щутгарт победи с 1:0  Борусия (Дортмунд) в късния съботен двубой от Бундеслигата. Единственото попадение в мача бе дело на Серу Гираси в 64-ата минута. Така "швабите" вече имат 60 точки в актива си и се изравниха с Байерн (Мюнхен), който загуби от новака от Хайденхайм с 2:3, на второто място в класирането, но баварците са с по-добра голова разлика.

Попадението на Гираси дойде след контраатака в средата на второто полувреме и Така той вече има на сметката си впечатляващите 26 попадения в 24 срещи за Щутгарт през кампанията.

В добавеното време нападателят от Гвинея пропусна сам срещу вратаря, когато стреля високо над гредата. Това можеше да струва скъпо, защото в оставащите минути от дългото продължение играчите на Дортмунд създадоха три опасности.

Иначе най-големият пропуск за "жълто-черните" направи Нико Шлотербек в 80-ата минута, когато от 3-4 метра не успя да уцели опразнената врата.

Това е първа загуба за Борусия след пет поредни успеха във всички турнири, като тимът вече не е в зона "Шампионска лига".

Щутгарт - Хайденхайм 3:3 в мач от Бундеслигата