Динамо Москва победи гостуващия Амкар с 1:0 (1:0) в "българското" дерби от 17-ия кръг кръг на руското футболно първенство.

Бившият нападател на Локомотив (София) Цветан Генков влезе като резерва за домакините в 75-ата минута на мястото на Александър Кержаков. За гостите пък като титуляри започнаха Захари Сираков, Мартин Кушев и Георги Пеев, които игра цял мач. Кушев беше заменен в 83-ата минута от Ненад Иняц, а четири минути по-късно Сираков отстъпи мястото си на Марко Милованович.

Единственото попадение в мача падна още в третата минута, когато Михаил Афанасиев с глава отклони топката в собствената си врата след центриране на Владимир Гранат в малкото наказателно поле.

В друг мач от кръга Терек (Грозни) без българския защитник Валентин Илиев в състава си загуби с 0:2 (0:1) от Спартак в Налчик.

За гостите не играха и другите двама бивши футболисти на софийския ЦСКА Радослав Забавник и Флорентин Петре.

Терек, който е воден от бившия наставник на Левски Вячеслав Грозни, е на десето място с 21 точки.

Лидерът Рубин пък разгроми шампиона Зенит с 4:1 у дома. Два гола за тима от Казан вкара Александър Бухаров, а по веднъж се разписаха Сергей Ребров и Андрей Кобенко.

За гостите 1:2 направи Анатолий Тимощук от дузпа. Зенит завърши мача с девет души след червени картони на Себастиян Пюйгрение (77) и Тимощук (90+3).

Лидер в класирането е Рубин с 33 точки, пред Динамо Москва с 31 точки и Амкар и Спартак Москва с по 28 точки.