Динамо (Загреб) си осигури влизане в същинската част на Шампионската лига, след като отстрани Карабах. Шампионът на Азербайджан, който стигна до гръмка победа със 7:2 срещу Лудогорец в Разград, бе надигран за втори път.

Динамо спечели реванша в Баку с 2:0 и продължава напред с общ резултат 5:0. Марко Пяца откри резултата в 32-ата минута, а автогол на бразилеца Матеус Силва в 53-ата минута съвсем отчая домакините.Карабах опита да стартира агресивно, тъй като имаше да връща три гола, но гостите отново бяха по-класният отбор.

Лудогорец след седемте "парцала" от Карабах: Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни

"Извинявайте!"

Батурина можеше да открие в 21-ата минута, но стреля покрай вратата. След половин час игра Пяца получи топката отдясно и след няколко финта прати топката към вратата, тя се удари в гредата и се озова в мрежата.

Домакините направиха някои добри атаки през първата част, но не ги завършиха по възможно най-добрия начин. Те стартираха силно второто полувреме, но продължиха да бъдет неефективни и ударите не затрудняваха вратаря на Динамо.

В 53-ата минута пробив на Сучич отдясно завърши с удар, който след рикошет в Силва се превърна във втория гол в мача. Това попадение охлади ентусиазма на Карабах, който чак към края отново стигна до някои възможности, но тогава стражът на гостите Невистич показа класа.