Отборите на РБ Залцбург и Динамо (Киев) завършиха наравно 1:1. в срещата реванш от плейофния кръг на квалификациите за влизане в основната схема на Шампионската лига.

Този резултат успя да класира австрийците напред, които спечелиха първия мач миналата седмица с 2:0 и спечелиха схватката с общ резултат 3:1.

Домакините реализираха ранен гол, като Долич беше точен в 12-ата минута, преодолявайки стража на украинския тим - Георгий Бушчан.

Украинците обаче се съвзеха и в 29-ата минута на двубоя Михавко центрира към Ванат, който изравни резултата, с което върна мача в изходната му позиция и така гостите отново се нуждаеха от два гола, за да пратят мача в продължения.

До края обаче нови голове не паднаха, което означаваше, че австрийците продължават в Шампионската лига, докато Динамо ще трябва да се задоволи с участие в основната схема на втория по сила турнир, организиран от УЕФА - Лига Европа.

Спарта (Прага) - Малмьо ФФ 2:0 в мач от квалификациите на Шампионска лига

Спарта (Прага) се класира за основната схема на Шампионската лига след категорична победа над Малмьо