Европейският шампион Испания победи категорично Швейцария с 4:1 при гостуването си в Женева в мач от Група A4 на Лигата на нациите. Интересното е, че испанският тим игра с човек по-малко от 20-ата минута.

С този успех испанците се нареждат на втората позиция във временното класиране в групата с актив от 4 точки, на две зад лидера Дания. Сърбия има 1 точка, а Швейцария - 0.

Още в 4-ата минута Хоселу се разписа за 0:1. Централният нападател получи центриране от Ламин Ямал и засече топката отблизо в десния ъгъл.

В 13-ата минута Испания реализира и второ попадение, след като Нико Уилямс нанесе обещаващ удар, който Кобел спаси, но при добавката Фабиан Руис не остави шансове на вратаря - 0:2.

В 41-вата минута "кръстоносците" успяха да върнат едно попадение, след като Бреел Емболо отклони центриране от корнер към Амдуни, който отбеляза за 1:2.

В 77-ата минута Испания вкара трето попадение и уби интригата в срещата. Вратарят Давид Рая изрита силно топката към Феран Торес, който подаде към Фабиан Руис, а той отблизо вкара за 1:3.

Три минути след това "Ла Фурия" реализира и четвърто попадение. Хоселу пусна дълъг пас по въздух за Феран, който пък се разписа за крайното 1:4.