Лудогорец срази Динамо (Батуми) с 3:1 в двубой от първия квалификационен кръг на Шампионска лига. Отборът от Разград определено затвърди реномето си, че е по-класният отбор, тъй като с впечатляващ футбол надви миналогодишния грузинския първенец.

В рамките на десет минути Лудогорец постигна солидна преднина с голове на Бърнард Текпетей (12') и Рик Джонатан (23'). През второто полувреме интригата беше възстановена за кратко чрез попадение на Владимер Мамучашвили в 61-та минута. Десет минути по-късно обаче Аслак Фон Витри с феноменално изпълнение подпечата победата на Лудогорец.

Снимка 674062

Източник: startphoto.bg

Съставът на Георги Дерменджиев се затрудняваше в намирането на пролуки в отбраната на Динамо Батуни, но от заучено положение разградчани разпечатаха вратата на днешния си съперник. В 12-та минута Тодор Неделев комбинира с Рик Джонатан на първа греда, той с обръщане матира персоналния си пазач, за да комбинира с напълно непокрития Бърнард Текпетей, който от точката на дузпата се разписа за 1:0.

Вдъхновени от откриващото попадение, "орлите" се втурнаха в търсене на втори гол, когато при скоростна атака Бърнард Текпетей и Аслак Фон Витри осъществиха великолепна комбинация. В 18-та минута ганаецът бе изведен на десния флан, устреми се напред и подаде на Руан Секо, чийто удар вратарят Рикардо Силва съумя да спаси.

Снимка 674061

С оглед непрестанните набези на футболистите в зелено, защитния вал на Динамо Батуми отново не противодейства на контраатаката на Лудогорец, позволявайки на разградчани да се възползват по най-добрия начин. В 23-ата минута нападателят Руан Секо чудесно гардира топката в центъра на терена, след което пусна извеждащ пас към Рик Джонатан, а той се озова очи в очи със стража Рикардо Силва, за да го преодолее с диагонален изстрел по земя.

В края на полувремето поредно многоходово разигрване на Лудогорец свари отбраната на Динамо Батуми неподготвена. Десният краен бранител Аслак фон Витро овладя топката отляво, намери Тодор Неделев в наказателното поле на противника, ала Рикардо Силва парира удара на плеймейкъра. В следващата атака Лудогорец пропиля отлична възможност да реализира трети гол. Руан Секо се пребори със защитниците на грузинския отбор, но бразилецът изрита топката над напречната греда.

Снимка 674048

На фона на изоставането си, играчите на Динамо Батуми заигра по-офанзивно от началото на втората част, като усилията им се увенчаха се успех. В 61-та минута след като Оноре Гомис взаимодейства с негов съотборник, крилото се измъкна от опеката на Бърнард Текпетей и със сетни усърдия намери Владимер Мамучашвили в наказателното поле, където халфът с лекота отбеляза за 2:1.

Макар възпитаниците на Георги Дерменджиев да изпитаха колебания след инкасираното попадение, миг на гениалност от страна на Аслак Фон Витри помогна на българския шампион да секне амбициите на опонента си за равенство в мача. В 71-та минута норвежецът изпълни фамозен пряк свободен удар, който разпъна неспасяемо мрежата на Рикардо Силва.

Лудогорец - Динамо (Батуми) 3:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят стартира от 21:00 часа в Разград