Байерн помете Динамо (Загреб) със 9:2 в мач от новия формат на Шампионска лига. В Мюнхен Хари Кейн записа името си в историята още веднъж, след като заби хеттрик от дузпи, което досега не се бе случвало. Общо таранът на баварците вкара четири попадения, с което изравни постижение на Алън Смит от 1991-а, когато английски футболист заби толкова попадения в надпреварата.

Въпреки разгромната победа, домакините имаха своите минути на напрежение, след като в самото начало на второто полувреме гостите върнаха два бързи гола, намалявайки до 2:3 в момент, когато Мануел Нойер вече бе сменен заради здравословен проблем. Срещата сега бе дебют за треньора на Байерн Венсант Компани в Шампионска лига в качеството му на наставник.

Снимка 682853

Баварците започнаха с очакван домакински натиск, който постави под сериозно напрежение Динамо. Ранно попадение на Мусиала бе отменено поради засада. Скоро след това такава бе маркирана и при гол на Серж Гнабри.

В 20-ата минута германският колос все пак откри резултата, след като Хари Кейн реализира дузпа, отсъдена след намеса на ВАР.

Добрата игра за Байерн продължи и до края на първата част паднаха нови две попадения. В 34-ата минута красива атака премина през Гнабри и Мусиала, за да бъде завършена от Иван Невистич.

Хърватите бяха безсилни и 4 минути по-късно, когато Майкъл Олисе засече с глава центриране на Йошуа Кимих.

Снимка 682854

Това, което се случи в първите минути след почивката, шокира "Алианц Арена". След като Мануел Нойер бе сменен заради здравословен проблем, неговата резерва Свен Улрайх инкасира бързи две попадения, с което интригата изненадващо се върна. В 48-ата минута опитният Бруно Петкович бе оставен непокрит на втора глава и с шпагат намали на 1:3. Много скоро след това Йосип Мишич изведе отлично Такуя Огивара зад отбраната на германците и вторият прокара топката покрай плонжа на вратаря.

Силното начало на Динамо след подновяването събуди Байерн и до 60-ата минута интригата отново бе убита.

Първо Хари Кейн вкара второто си попадение в мача, а скоро след това изведе перфектно Мусиала зад отбраната, който с едно продължи за Олисе и той на празна врата нямаше как да сгреши - 5:2.

Видимо гардът на гостите от Загреб падна след силното начало на полувремето и 20 минути преди края Хари Кейн оформи своя хеттрик, макар и този път да бе точен от дузпа.

Четвърт час преди края главният съдия в мача Хуан Мартинес от Испания не се поколеба да покаже още веднъж бялата точка в наказателното поле на хърватите, въпреки че бе леко пресилено.

И този път Кейн не сгреши, разписвайки се за четвърти път в мача и за трети от наказателен удар. Пет минути преди края на редовното време и Лирой Сане вкара във вратата на Динамо. Това обаче не бе краят на кошмара за хърватите, водени от бившия играч на ЦСКА Сергей Якирович, които до края на срещата трябваше да видят как за девети път влиза топката в мрежата на Иван Невистич.