АИК стана шампион на Швеция по футбол, побеждавайки в плейоф ИФК Гьотеборг с 2:1. Даниел Тернстрьом вкара победния гол в 85-та минута след отлично подаване на Дуле Йонсон. Томас Олсон изведе ИФК Гьотеборг напред в 32-та минута, но Антонио Флавио изравни резултата за АИК в 52-та минута.

След последния съдийски сигнал запалянковците на АИК нахлуха на терена, за да празнуват титлата. АИК става шампион на Швеция по футбол за 11-ти път в своята история. Миналогодишният шампион Калмар завърши на 4-то място. АИК ще участва в Шампионската лига, а вторият ИФК Гьотеборг и третият Елфсборг ще участват в Лига Европа. Четвъртият Калмар или носителят на купата на Швеция, ако не е между първите три отбора, ще участват в лига Европа. Оргрите и Хамарби изпадат от първа шведска футболна дивизия, в която играят 16 отбора. Начело в крайното класиране е АИК с 61 точки, следван от ИФК Гьотеборг - 57 точки, Елфсборг - 55 точки, Калмар - 50 точки, и др.