Септември (София) успя да се наложи над Хебър в 9-ия кръг на Първа лига. Головете за Септември вкараха Асен Чандъров от дузпа в 16-ата минута и Борислав Рупанов, който се разписа в 74-ата минута. Гол за Хебър отбеляза Душан Вукович във втората минута на добавеното време на втората част.

Хебър - Септември (София) 1:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 17:00 часа

Още в 13-ата минута Хебър остана с човек по-малко, когато Октай Хамдиев получи директен червен картон. Той налетя право в гърдите на Бертранд Фурие с много опасен шпагат. Главният съдия Михаел Павлов не се поколеба да изгони Хамдиев и да отсъди дузпа за гостите от София.

В 16-ата минута зад топката застана капитанът Асен Чандъров и реализира за 0:1.

Във втората минута на добавеното време на първата част Душан Вукович изравни. Топката беше центрирана от корнер, а Душан Вукович се придвижи отлично и отбеляза с глава от близка дистанция за 1:1.

Снимка 683325

Източник: startphoto.bg

Така завърши първата част, а в първите 25 минути от второто полувреме нищо интересно не се случваше на терена.

Чак в 70-ата минута Петър Дебърлиев трябваше да се намесва след далечен удар, който беше отправен от Митко Митков от фаул. Капитанът на Хебър обаче внимаваше и изби в корнер.

Този натиск явно даде резултат и в 74-ата минута отново гостите от Септември излязоха напред в резултата. Митко Митков успя да намери Борислав Рупанов в наказателното поле. Той първо овладя добре топката, а след това шутира с десния си крак и преодоля Дебърлиев за 1:2.

След това двубоя влезе в обичайното си русло и не последва нищо интересно.