Отборът на Португалия записа втора поредна победа в турнира Лига на нациите. В двубой от елитната фаза на надпреварата, "мореплавателите" стигнаха до труден обрат срещу националния тим на Шотландия (2:1).

По този начин селекцията на Роберто Мартинес изпълни план "Максимум" в своята програма, тъй като преди няколко дни, отново в Лисабон, победен бе и силният състав на Хърватия. За "гайдарите" обаче остава разочарованието, тъй като в рамките на няколко дни инкасират обрат, който в крайна сметка ги оставя от губещата страна на монетата.

Дания - Сърбия 2:0 в мач от Лигата на нациите

Дания победи Сърбия и оглави групата си в Лигата на нациите

Датчаните оглавиха групата си

Португалия проспа първото полувреме и допусна да получи ранен гол от Шотландия. В седмата минута Скот МакТоминей доказа за пореден път колко глупаво постъпи Манчестър Юнайтед с продажбата му в Наполи, бележейки отново за своята роднина, но този път в мрежата на футболна сила като "мореплавателите".

Иберийците се вдигнаха на щурм след паузата. Безпогрешният до този миг - Ангъс Гън, капитулира в 54-ата минута. Тогава пробив на Рафаел Леао спомогна за изстрел на Фернандеш от границата на наказателното поле, който свари неподготвен стража и той единствено изби в собствената си врата.

Оттам насетне Португалия стъпи здраво върху педала на газта и пред вратата на шотландците стана горещо. Кристиано Роналдо така и не биваше заменян от селекционера на "лузитаните" и това му се отплати минути преди края на редовното време. Тогава легендата вкара своя 901-ви гола в професионалната си кариера, а той имаше стойността и на победен такъв над Шотландия в Лигата на нациите.

В 88-ата минута Нелсон Семедо проби по крилото, след което отправи остро подаване  наказателното поле. Диого Жота се размина с паса, ала на точната позиция беше Роналдо, изкачил Португалия до безапелационното първо място в Група А1 на Дивизия А. "Гайдарите" пък ще трябва доста да се потрудят, ако искат да избегнат изпадане в по-долната Дивизия В.

Словакия - Азербайджан 2:0 в мач от Лигата на нациите