120′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Дойче Банк Парк", гр. Франкфурт (Германия) Зрители:
120′

КРАЙ НА МАЧА! ПОБЕДА ЗА ПОРТУГАЛИЯ!

120′

ПРИ ДУЗПИТЕ:

Словения първи изпълнява дузпи:

0:0 - ПРОПУСК (Йосип Иличич/спасение на Диого Коща)

1:0 - ГОЛ (Кристиано Роналдо)

1:0 - ПРОПУСК (Юре Балковец/спасение на Диого Коща)

2:0 - ГОЛ (Бруно Фернандеш)

2:0 - ПРОПУСК (Бенямин Вербич/спасение на Диого Коща)

3:0 - ГОЛ (Бернардо Силва)

120′

Все още няма победител в срещата! Следват първите дузпи на Евро 2024!

115′

Бенямин Шешко пропусна уникална възможност да матира португалците! Той излезе сам срещу Диого Коща. Шешко стреля, но стражът на Португалия се справи и спаси.

Снимка 672584

105′

Започва второто продължение!

105+1′

Край на първото продължение!

105′

Роналдо пропусна дузпа! Диого Жота навлезе в наказателното поле, където Ваня Дъркушич го събори. Главният съдия Даниеле Орсато не се поколеба и посочи бялата точка. Роналдо застана зад топката, за да изпълни дузпата, но Ян Облак спаси блестящо!

Снимка 672583

90′

Първото продължение започна!

90+4′

Двата отбора не можаха да си отбележат в рамките на 90 минути. Следват продължения!

89′

Роналдо имаше страхотна възможност да порази вратата на Облак само минута преди края на редовното време. Той беше изведен в наказателното поле по невероятен начин и излезе сам срещу стража на словаците. Роналдо шутира с левия си крак, но Ян Облак се отчете с прекрасно спасяване.

Снимка 672581

72′

Роналдо пробва да нацели вратата от нов пряк свободен удар, но кълбото премина над вратата.

61′

Бенямин Шешко пое топката и демонстрира отлична скорост, надбягвайки Пепе. Шешко излезе срещу вратаря, но шутира разочароващо и дори не се наложи Коща да се намесва.

Снимка 672576

55′

Португалия отново имаше възможност да изпълни пряк свободен удар. Кристиано Роналдо отново беше футболистът, който застана зад топката. Роналдо отправи много мощен изстрел, но Ян Облак успя да боксира.

46′

Още в самото начало на втората част Бернардо Силва шутира от добра дистанция към вратата, но ударът му мина встрани от вратата.

45′

Второто полувреме започва!

45+2′

Край на първата част!

45+1′

Буквално в последната секунда на първата част португалците пропуснаха да поразят целта. Жоао Палиня стреля от границата на наказателното поле, а кълбото мина само на сантиметри от вратата.

44′

Добри атаки от страна на словенците в заключителните минути на първата част. Шешко шутира от дистанция, но не затрудни по никакъв начин Диого Коща.

37′

Жан Карничник също получава жълт картон.

33′

Роналдо стреля мощно от пряк свободен удар, но топката премина над напречната греда.

Снимка 672574

32′

Ваня Дъркушич получава жълт картон.

31′

Кълбото достигна до Кристиано Роналдо, който игра с глава, но прекалено слабо и Облак улови топката без проблем.

25′

Бруно Фернандеш навлезе в наказателното поле и стреля право в ръцете на Ян Облак. Имаше сигнал и за нарушение за игра с ръка от страна на португалеца.

13′

Натискът на Португалия продължава сериозно. Бернардо Силва центрира добре, а Кристиано Роналдо се опита да засече топката с глава, но той се размина на сантиметри от нея. Бруно Фернандеш също не успя да задържи топката в очертанията на игрището.

4′

Португалците започнаха по-активно мача. Бруно Фернандеш центрира опасно в наказателното поле, но Жан Карничник успя да избие в корнер.

1′

26. Франсиско Консейсао

Португалия се изправя срещу Словения в 1/8-финален двубой на Евро 2024. Мачът ще се играе на стадион "Дойче Банк Парк" във Франкфурт, в 22:00 часа.

Португалия започна с два успеха над Чехия и Турция. После може би подцени или не даде максимума срещу Грузия и неочаквано загуби с 0:2. През март загуби с 0:2 и от Словения като гост в контрола, затова трябва да внимава срещу този съперник и да вземе реванш за загубата. Рафаел Леао е наказан за мача, а Роберто Мартинес бе извършил и ротации срещу Грузия.

Звездата на тима Кристиано Роналдо за първи път не вкара гол в груповата фаза на голям турнир и сега ще иска да го стори. Бернардо Силва и Бруно Фернандеш, основните двигатели за "иберийците", са на линия и на тях ще се разчита да пробият солидната защита на словенците. Сигурно поне един измежду Диого Жота, Рафаел Леао и Жоао Феликс ще играе. В защита не се очакват изненади, тъй като Пепе и Рубен Диаш ще се завърнат като титулярна двойка в центъра, докато двата фланга на отбраната са запазени за Жоао Кансело и Нуно Мендеш. Диого Коща е №1 на вратата.

Словения пък е без загуба досега на турнира. С три ремита успя да се класира напред като трети в групата, в която не загуби от Дания, Сърбия и дори от Англия, правейки 0:0 с англичаните. За последните си 15 мача Словения има едно поражение, при с 1:2 като гост от Дания в последната квалификация.

Наказан за сблъсъка е само Ерик Янжа. Селекционерът Матияж Кек едва ли ще прави още промени по 11-те, на които заложи в първите три двубоя от групите.