Отборът на Колумбия завърши наравно 1:1 срещу фаворита Бразилия и спечели група "D" на Копа Америка. Селесао  поведе в резултата в 12-ата минута с гол на Рафиня, но в добавеното време на първата част Даниел Муньос изравни за "лос кафетерос".

Колумбийците можеха да открият резултата още в 8-ата минута, но изстрелът на Хамес Родригес от пряк свободен удар срещна левия страничен стълб.

4 минути по-късно Бразилия поведе с 1:0 след прекрасно изпълнение на Рафиня от пряк свободен удар. Неговият опит прехвърли стената и не остави шансове на Камило Варгас да се намеси.

Последваха силни минути за Колумбия. Хамес стреля неточно, а гол на Давинсон Санчес не бе признат заради засада.

В 43-ата минута бразилците имаха сериозни претенции за дузпа за нарушение срещу Винисиус. Ситуацията бе прегледана с ВАР, но до 11-метров наказателен удар не се стигна.

Във 2-ата минута на продължението на първото полувреме "лос кафетерос" изравниха. Джон Кордоба намери Даниел Муньос в наказателното поле, а той с мощен удар преодоля Алисон.

В 59-ата минута Рафиня бе близо до нов гол от пряк свободен удар. Този път обаче изстрелът му премина встрани от вратата.

6 минути преди изтичането на редовното време на двубоя Луис Диас подаде към Рафаел Боре. Той отправи удар от пеналтерията, но изпълнението му премина над напречната греда.

В добавеното време на двубоя Бразилия все пак можеше да стигне до успеха. Андреас Перейра стреля от границата на наказателното поле. Варгас обаче спаси.

На четвъртфиналите Колумбия ще срещне Панама, докато за Бразилия предстои сблъсък с Уругвай.