Коста Рика надигра Парагвай с 2:1 в среща от група "D" на Копа Америка. Срещата започна изключително силно за състава воден от Густаво Алфаро, който отбеляза два гола в рамките на първите 7 минути. Попаденията се оказаха достатъчни за успеха на отбора, но въпреки това Коста Рика приключи участието си на турнира, след като завърши на 3-ото място с 4 точки, докато "гуараните" допуснаха 3 загуби в груповата фаза.

Още в 3-ата минута Коста Рика откри резултата. След хубаво разиграване Хосеп Мора сложи топката на главата на Франсиско Калво, който от близко разстояние я прати в мрежата.

4 минути след това се стигна до втори гол за Коста Рика. Хосимар Алкосер напредна с кълбото и с удар от далечно разстояние по земя изненада Родриго Акоста.

В 23-ата минута Хулио Енсисо стреля от границата на наказателното поле. Опитът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

10 минути след старта на второто полувреме Парагвай се завърна в мача с прекрасен гол на Рамос Соса, който с мощен удар в горния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Патрик Секейра.

До края на мача "гуараните" се опитаха да стигнат до равенството, но Енсисо, Рамон Соса и Анхел Ромеро направиха пропуски и костариканците задържаха аванса си до края на срещата.