90+6′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Фолкспаркщадион", гр. Хамбург Зрители: 57 274
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Полша - Нидерландия 1:2 в мач от група "D" на Евро 2024

Драма в Хамбург! Нидерландия обърна Полша в страхотен мач след жокер от "джоба" на Куман

Ваут Вегхорст изкова успеха за "лалетата" с късен гол

90+5′

В последните секунди на двубоя Залевски нанесе изключително коварен удар от около 35 метра, но Вербрюген внимаваше и така Нидерландия прибра трите точки в първия мач от Група "D" на Евро 2024.

83′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! ВЕГХОООООООООООООРСТ! В 82-рата минута Роналд Куман пусна в игра Ваут Вегхорст, а той му се отблагодари със скъпоценен гол само една минута по-късно. Отново Нейтън Аке беше в основата на попадението, след като проби по левия фланг и подаде към Вегхорст в наказателното поле, а нападателят нанесе кинжален удар с левия крак - 1:2 за Нидерландия!

77′

В последния четвърт час на стадиона в Хамбург ще наблюдаваме и футболиста на Лудогорец Якуб Пьотровски. Той замени капитана на "орлите" - Пьотр Желински. Лентата отиде на ръката на вратаря Шчесни.

65′

Точно двадесед минути след подновяването на играта вратата на Полша отново беше под обстрел. Този път Дензъл Дъмфрис стреля опасно от малък ъгъл, но и неговият удар мина покрай гредата.

62′
Снимка 669752

Източник: Gettyimages

59′

ШАНС ЗА ПОЛША! В 59-ата минута Залевски подаде великолепно към Кивиор, който пое топката в наказателното поле на Нидерландия и стреля опасно. Получи се лек рикошет в крака на Нейтън Аке, но Вербрюген внимаваше. Секунди след това и Желински опита късмета си с удар от дистанция, но отново вратарят на "лалетата" беше на мястото си.

56′
Снимка 669751

54′

Натискът на Нидерландия продължи и в началото на второто полувреме. В 54-та минута "лалетата" организираха светкавична контраатака, при която Гакпо се откъсна зад защитата на Полша и подаде към Симонс, но изстрелът на последния беше разочароващ.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 669733

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

НОВ ШАНС ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част "орлите" отново оцеляха като по чудо. Нейтън Аке даде ювелирен 40-метров пас, подобен на емблематичното подаване от Франк де Бур към Денис Бергкамп на Мондиал 98' срещу Аржентина. Мемфис Депай пое топката на гърди в наказателното поле и стреля с десния крак, но кълбото отново не пожела да навести мрежата, минавайки изключително близо до дясната греда.

42′

ГАКПО! Малко преди почивката Нидерландия беше много близо до обрат. Нейтън Аке получи топката в наказателното поле и върна назад към Гакпо, ала ударът на футболиста на Ливърпул премина на милиметри над напречната греда. Полша оцелява...

Снимка 669744

29′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! ГАКПООООООО! Натискът на "лалетата" ставаше ожесточен и логичното се случи в 29-ата минута. Коди Гакпо напредна с топката в полето на Полша и нанесе удар от дъгата, получи се рикошет в тялото на Ян Бенднарек и Шчесни нямаше какво да направи освен да извади топката от мрежата си - 1:1.

Снимка 669746

20′

ВАН ДАЙК! Нидерландия беше близо до изравнителен гол в средата на първото полувреме, когато Ван Дайк нанесе коварен удар от ждроп и въпреки, че топката премина през куп от тела, Шчесни успя да се ориентира и спаси по великолепен начин. Малко след това и Депай обстрелва вратата на "орлите", но кълбото прелетя над гредата.

Снимка 669736

16′

ГОООЛ ЗА ПОЛША! АДАМ БУКСА! 1:0!! "Дружина Полска" се възползва по най-добрия начин от първото си положение пред вратата на Нидерландия. Желински изпълни корнер, след който Адам Букса излезе на първа греда и с глава насочи топката неспасяемо във вратата на "лалетата".

Снимка 669735

15′

Джоуи Верман получи първия жълт картон в мача.

9′

Натискът на "лалетата" се засилваше, а в 9-ата минута те изплетоха нова добра комбинация, след която се стигна до опасен удар на Райндерс от точката на дузпата, но изтрелът му мина на сантиметри от дясната греда.

Снимка 669732

2′

Нидерландия се хвърли в атаки още в началото на мача и във втората минута Коди Гакпо изпробва рефлекса на Войчех Шчесни с удар от малък ъгъл. Вратарят демонстрира класата си и успя да избие в корнер.

1′