Ливърпул отпадна в четвъртфиналите на Лига Европа. Мърсисайдци победиха като гости Аталанта в Бергамо с минималното 1:0, но този успех не успя да компенсира загубата с 0:3 на "Анфийлд" преди седмица. Единственото попадение в мача бе дело на Мохамед Салах от дузпа в седмата минута.

Двубоят започна отлично за Ливърпул, които много рано стигнаха до гол. Салах върна надеждите на гостите за обрат с попадение от дузпа в седмата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Руджери. Това попадение притесни тима на Гасперини и "червените" бързо стигнаха до нова възможност. Диас бе изведен от Гакпо, но намеса на вратаря Мусо предотврати гола.

Снимка 661773

Алисон също трябваше да се намесва след едно центриране, което бе опасно отклонено от Ван Дайк към вратата му. В ситуацията обаче бе отсъдена и засада. Мърсисайдци обаче определено бяха по-активният тим и доминираха. Защитата на домакините успя да се справи успешно в някалко случая, а Мусо също се намеси решително неведнъж.

Малко преди почивката Салах пропусна невероятна възможност да удвои аванса на Ливърпул. Той бе изведен великолепно от Гакпо и излезе сам срещу вратаря. Египтянинът опита да прехвърли Мусо, но не уцели вратата и пропиля отличен шанс. Аталанта отговори попадение на Коопмайнерс, което не бе зачетено поради засада.

Снимка 661775

В началото на втората част бергамаските стигнаха до опасна ситуация пред Алисон след пореден пробив на Дзапакоста, който създаваше много проблеми на защитата на гостите. Ударът на Едерсон обаче не затрудни особено вратаря на мърсисайдци. "Червените" пропуснаха нова възможност в 55-ата минута. Тогава Гакпо бе изведен зад защитата. Нидерландецът бе в трудна позиция и не успя да стреля, последва комбинация и нейния край удар на Салах, но той бе в засада.

След час игра Ливърпул сякаш спря да вярва, че обратът е възможен и домакините доста по-успешно се противопоставяха на всякакви опити на съперника за атака. В същото време тимът на Гасперини организира на няколко пъти добри атаки. Те обаче завършваха с грешка при последното подаване или със слаб удар. Коопмайнерс стреля при една от тях, а в друг случай Скамака завърши нападението с неточен изстрел.

Мениджърът на гостите Юрген  Клоп опита да вкара повече динамика в състава си с няколко смени, които, обаче не донесоха желания ефект и Аталанта спокойно задържа аванса си общия резултат, за да си осигури място в полуфиналите.

Ливърпул - Аталанта 0:3 в мач от Лига Европа

Аталанта шокира Ливърпул насред "Анфийлд"