Ливърпул на практика си осигури класиране на 1/4-финалите в турнира Лига Европа след категорична победа с 5:1 като гост на Спарта (Прага) в първия двубой между двата тима.

Макар че чехите играха агресивно и създадоха доста положения, те бяха сурово наказани за грешките си от безмилостния английски гранд.

Снимка 656472

Източник: Gettyimages

Още в 6-ата минута Ливърпул стигна до дузпа, спечелена от Алексис Мак Алистър. Самият аржентинец стреля точно от бялата точка и откри резултата.

После Спарта се активизира и подложи гостите на сериозен натиск, а голът във вратата на Келъхър се размина на няколко пъти.

В 25-ата минута Дарвин Нунес покачи на 2:0 със страхотен удар от дистанция. И макар че чехите продължаваха да играят добре, те получиха и трети гол в самия край на полувремето, когато отново Нунес беше точен.

Със самото подновяване на играта тъкмо влезлият Конър Брадли си отбеляза автогол с първото си докосване до топката.

Снимка 656473

Така Спарта се върна в мача и продължаваше да атакува. Ливърпул обаче отново беше безмилостен в предни позиции и Луис Диас се разписа за 4:1.

В последните петнайсетина минути в игра влезе възстановеният Мохамед Салах и даже си мислеше, че е отбелязал пети гол във вратата на домакините, но ВАР се намеси и видя засада.

Все пак петият гол стана факт в 94-тата минута и негов автор беше Доминик Собослай. Реваншът на "Анфийлд" е след седмица.