Шампионите от Манчестър Сити сътвориха поредния емоционален мач за своите фенове, следк като постигнаха емоционална победа с 1:2 при гостуването си на коравия Уест Бормич.

Успехът за момчетата на Роберто Манчини не дойде никак лесно, след като до 80-ата минута „гражданите" губиха с 1:0, но с късни две попадения на Един Джеко, гостите грабнаха  нови три точки в първенството на Англия.

Победата бе още по-сладка, тъй като Сити играеше с човек по-малко от 23-ата минута, когато с директен червен картон бе изгонен Джеймс Милнър

Гостите от Сити започнаха срещата по-активно, владеейки топката повече от съперника. Възпитаниците на Роберто Манчини наложиха териториален превес, който затрудняваше до максимален степен  играта на „дроздовете", но опасните положения липсваха

Нещата за шампионите на Англия се влошиха в 23-ата минута, когато полузащитникът на „гражданите" Джеймс Милнър събори откъсващия се Шейн Лонг и бе изгонен с директен червен картон от арбитъра Марк Клатънбърг.

Въпреки числения си пасив, гостите от Сити бяха най-близо до попадения през тази част, но Мари Балотели пропусна отлична възможност, оставайки зад отбраната на УБА.

Второто полувреме продължи с  по -силната игра на Манчестър. Бившият национален страж на Англия Бен Фостър, отново показа класа , след като отрази много тежък шут на Карлос Тевес.  Упражнението се повтори и малко по-късно, но топката отново не посети мрежата на домакините.

Така може би изненадващо, се стигна до 67-ата  минута, в която „дроздовевте" стигнаха до първи гол в мача. Попадението на  „Дъ Хоутърнс" бе дело на ирландеца. Голът падна доста куриозно, след като Одемвинге отправи далечен изстрел, който се отби в крака на Лонг и неспасяемо влезна зад голлинията на  Джо Харт.

Шампионският отговор на Сити не закъсня и в 80-ата минута Един Джеко изравни, наказвайки грешка на Бен Фостър.

До края на срещата двата тима сториха всичко по силите си, за да достигнат до трите точки, като Одемвинге бе близо до нов гол за УБА, но топката мина далеч от вратата на Харт.

В 90-ата минута Ромелу Лукаку бе адски близо до сензационно попадение, но уникалният му изстрел от задна ножица разтресе гредата на „гражданите".

И докато „дроздовете" се тюхкаха за този страхотен малшанс, гостите от Сити организираха  бърза атака, топката попадна в Един Джеко, който подобно на мача с Фулъм се оказа „златната резерва" на Роберто Манчини, преодолявайки Фостър за 1:2, с което донесе и нови три точки за гостите от Ман Сити.

След изстраданата си победа, шампионите от Ман Сити запазиха третото си място в класирането на Англия, събирайки 18 точки, толкова колкото имат и големите градски съперници от Юнайтед.

Уест Бромич  се смъкна до шеста позиция с 14 точки.

УЕСТ БРОМИЧ -МАН СИТИ 1:2

1:0 Лонг (67'), 1:1 Джеко (80'), 1:2 Джеко (90+1')

СТАДИОН: „Дъ Хоутърнс"

СЪДИЯ: Марк Калтънбърг

УЕСТ БРОМИЧ: Гостър, Тамаш, Макоули, Олсон, Риджуел, Мулумбу, Якоб, Фортунье, Морисън, Доранс, Лонг

МАН СИТИ: Харт, Ричърдс, Компани, Лескът, Клиши, Милнър, Бари, Насри, Туре, Балотели, Тевес