Манчестър Сити победи Евертън с 2:0 в двубой от 24-тия кръг на английската Висша лига. Успехът за "гражданите" не дойде никак лесно, а в герой за отбора се превърна Ерлинг Халанд, който се разписа в 71-ва и 85-а минута на мача.

Преди почивката си пролича защо Сити често има проблеми с този противник - Евертън успяваше да се справи в защита, а атаките на домакините не бяха на достатъчно високо ниво.

През втората част Пеп Гуардиола пусна в игра Кевин Де Бройне и Кайл Уокър, а тимът му успя да поведе с първия си точен удар в чак в 71-ва минута. След поредния ъглов удар Халанд нанесе удар с десния крак и макар че Пикфорд успя да попне топката, тя влезе във вратата му за 1:0.

Снимка 652918

Източник: Gettyimages

Норвежецът отбеляза първия си гол от ноември насам. Пет минути преди края Халанд вкара отново след асистенция на Де Бройне при контраатака и подпечата успеха на "гражданите".

Така Манчестър Сити е начело в таблицата с 52 т. пред Ливърпул с 51 и Арсенал с 49.