Шампионът Манчестър Сити и Арсенал не успяха да се победят и завършиха 0:0 в дългоочакван сблъсък на "Етихад". Дербито беше от 30-ия кръг на Висшата лига.

Срещата започна с натиск на домакините, които стигнаха до няколко центрирания след свободен удари и корнер.

Арсенал създаде първото опасно положение в 7-ата минута. Габриел Жезус овладя топката на гърди и стреля в близкия ъгъл с десния крак, но от външната страна на мрежата на Щефан Ортега.

В 15-ата минута бе наред на домакините да отговорят. Нейтън Аке стреля с глава, но не успя да отправи най-добрия удар, който беше от два метра пред вратата. Топката се удари в дясното бедро на Рая, който след това я улови.

В 27-ата минута Нейтън Аке получи контузия и бе сменен принудително от Рико Люис.

В 31-ата минута Арсенал стигна и до най-добрата атака до момента. Тогава Жезус финтира Бернардо Силва в наказателното поле и стреля ниско с левия крак, но кълбото профуча покрай лявата греда на Ортега в аут и за втори път пропусна отлична възможност да открие резултата.

Едва две минути след почивката "гражданите" организираха хубава атака, след като Матео Ковачич стреля опасно от дистанция с десния крак, но топката прелетя в аут.

В 52-ата минута беше ред на Арсенал да организира добра атака. Букайо Сака шутира към далечната греда, където много малко не достигна на Жезус да засече във вратата на Ортега.

В следващите минути "гражданите" осъществиха натиск и се настаниха трайно в половината на своите гости, но до сериозни опасности пред Рая не се стигна.

В 77-ата минута домакините организираха бърза атака, след като Жереми Доку опита изстрел към далечния ъгъл.

Манчестър Сити изпусна страхотна възможност да реализира гол в 84-ата минута. Ерлинг Халанд не успя да поеме добре топката и тя излезе в аут.

В 86-ата минута Арсенал също имаше опасна ситуация пред противниковата врата. Йодегор подаде на Тросар отляво, а последният влезе в наказателното поле и стреля през Мануел Аканджи, но Ортега парира удара.