С гол на Фил Фоудън Манчестър Сити победи с 1:0 като гост Борнемут и отново се доближи само на точка от лидера в класирането на Висшата лига Ливърпул.

През първото полувреме "гражданите" имаха много сериозно игрово предимство, но стигнаха само до един гол, който бе дело на Фоудън в 24-тата минута. Английският национал бе на правилното място, за да довкара топката във вратата след удар на Ерлинг Холанд и спасяване на вратаря Нето.

Борнемут изравни играта през втората част, а последните минути "черешките" бяха и по-добрият тим на терена. Най-сериозната си възможност за гол те пропуснаха в добавеното време, когато турският нападател Енес Юнал с удар с глава от границата на вратарското поле прати топката от външната страна на гредата.

С успеха си на Южния бряг Манчестър Сити събра 59 точки след 26 мача, като само Ливърпул има повече - 60. Борнемут е на 14-а позиция с 28 точки.