Отборът на Манчестър Сити записа важна победа в битката за титлата в английската Висша лига. Селекцията на Пеп Гуардиола взе визитата си на Кристъл Палас с 4:2 в първи мач от 32-ия кръг на шампионата. По този начин "гражданите" се изравниха по точки с лидера Ливърпул, който утре има голямо дерби с Манчестър Юнайтед и има вероятност да допусне грешка. За такава дебне и Арсенал, който е под №3 с 68 и също среща по-малко.

На "Селхърст Парк" имаше интрига около 35 минути, през които мачът вървеше равен и съставът на Оли Глазнер се надяваше да сътвори изненадата.

Основите за това бяха положени от Жан-Филип Матета, който шокира шампионите с гол още в 180-ата секунда. Кевин Де Бройне, който си почина при разгрома над Астън Вила, демонстрира "свежи крака" и бързо възстанови паритета в 13-ата с фамозен шут от границата на наказателното поле.

Втората част стартира отлично за "гражданите", които стигнаха до обрат още в 47-ата минута. Това центриране на Грийлиш не бе изчистено добре от защитата на Палас и дебнещият Рико Люис се разписа от десетина метра.

В 66-ата точка на спора сложи Ерлинг Халанд, който сложи край на серията си от три последователни мача, в които не се беше разписвал за Сити. След него отново дойде мига и на Кевин Де Бройне, вкарал за втори път в двубоя, този път след пас на Родри.

До края на мача защитата на гостите започна да допуска прекалено груби грешки. При една от тях "гражданите" бяха пожалени, но в 86-ата прошка нямаше от Одсон Едуар, който оформи и крайното 2:4.

След грандиозния сблъсък с Реал (Мадрид) в Шампионската лига, за манчестърци предстои домакинство на Лутън за първенство. Тежката програма за Кристъл Палас пък продължава с визита на Ливърпул.