Отборът на Тотнъм продължава с пълна сила борбата си за място в Зона Шампионска лига, след като момчетата на Андре Вилаш-Боаш се поздравиха с много ценен успех при визитата си на Съндърланд с 1:2.

Победата не дойде никак лесно, тъй като до почивката „шпорите" губеха с 1:0, но обрат през втората част с автогол на Куейяр и точен изстрел на Ленън, донесоха  11-ата поебда за Гарет Бейл и компания, която ги изкачи временно и на третото място във Висшата лига.

На терена в английския североизток се изправиха два отбора, които се намираха в повече от добра форма. Домакините от Съндърланд бяха надвили шампионите от Ман Сити в последната си среща, а пък Тотнъм унищожи Астън Вила с 0:4 като гост.

Срещата стартира с доста битка, за да се стигне до 40-ата минута, когато „черните котки" поведоха в резултата след попадение от Джон О'Шей. Бившият играч на Ман Юнайтед успя да се разпише след чудесно центриране на Себастиан Ларсон.

Втората част започна по множо съживяващ начин за гостите от Лондон, които доста случайно стигнаха до изравняването след гол на Карлос Куеяр, който след едно изпълнение на ъглов удар прати с глава топката в собствената си врата.

Все още несъвзели се от шока на инкасирания гол, възпитаниците на Мартин О'Нийл получиха втори такъв. Добрите минути за Тотнъм продължиха и само три минути по-късно, след като английският анционал Аарън Ленън успя да преодолее Миноле за тоталния обрат 1:2.

До края на срещата и двата отбора опитаха да променят полученият резултат, но до такива събития не се стигна и Тотнъм се поздрави с много ценна победа  в борбата за  места в Зона Шампионска лига.

Успехът изкачи възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш на третата позиция с актив от 36 точки, една повече от чевтъртия Челси, който обаче е и с два мача по-малко. Съндърланд остава на 13-то място  с 5 победи, 7 равенства и 8 загуби.

СЪДНЪРЛАНД-ТОТНЪМ 1:2

1:0 О'Шей (40'), 1:1 Куеяр-автогол (48'), 1:2 Ленън (51')

СТАДИОН: „Стейдиъм ъф Лайт"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

СЪНДЪРЛАНД: Миноле, Гарднър, Куеяр, О'Шей, Килгалон, Ларсон, Колбак, Джонсън, Сасеньон,МаКклийн, Флетчър

ТОТНЪМ: Лорис, Уокър, Доусън, Коулкър, Ноутън, Ленън, Сандро, Дембеле, Бейл, Дефо, Адебайор