Отборът на Марсилия постигна страхотен обрат и се класира за осминафиналите в Лига Европа. Французите спечелиха с 3:1 реванша с Шахтьор (Донецк) от плейофната фаза на турнира. В първия двубой между двата тима нямаше победител след равенството 2:2, но днес домакините обърнаха съперника си и продължават напред след общ резултат 5:3.

Срещата не започна добре за Марсилия. В 11-ата минута Жонатан Клос спъна Егиналдо в наказателното поле, което означаваше и дузпа за гостите. Георгий Судаков бе точен и откри резултата за Шахтьор - 0:1.

Французите обаче бързо възстановиха равенството. В 23-тата минута Амин Арит спечели топката в средата на терена и изведе Пиер-Емерик Обамеянг, който без особени пробелеми възстанови равенството за 1:1.

През второто полувреме домакините реализираха и обрата. В 74-ата минута в наказателното поле Обамеянг успя да се пребори и да я отклони към Исмаила Сар, който я прати във вратата за 2:1.

А в 81-вата минута Жофри Кондогбия оформи крайния резултат. При едно центриране от фал топката не бе изчистена добре и попадна в него, който успя да я вкара във вратата за крайното 3:1.