Нюкасъл разгроми Тотнъм с 4:0 в мач от 33-ия кръг на Висшата лига.

Гостите от Лондон първи се отчетоха с опасна ситуация. В седмата минута Тимо Вернер прати топката високо над напречната греда.

Точно след 30 минути игра Нюкасъл отбеляза и първия си гол. Антъни Гордън намери Александър Исак, който стреля към долния десен ъгъл и отбеляза за 1:0.

Едва две минути след това "свраките" реализираха и второ попадение. Този път Антъни Гордън беше реализаторът. Той овладя топката и я прати в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 51-вата минута Нюкасъл постигна и класическия резултат. Бруно Гимараеш подаде към Исак в наказателното поле и той не се поколеба да нанесе брилянтен удар към долния ляв ъгъл за 3:0.

В 87-ата минута при ъглов удар се стигна до четвърти гол в сметката на Нюкасъл. Антъни Гордън центрира към Фабиан Шер, който се извиси най-високо в наказателното поле, за да забие брилянтен удар към десния ъгъл за крайното 4:0.