Турнир: Англия ФА Къп Стадион: "Уембли", гр. Лондон Зрители: 90 000
90+7′

КРАЙ НА МАЧА! Манчестър Юнайтед печели трофея!

90′

Две смени в редиците на Манчестър Юнайтед Mейсън Маунт заменя Алехандро Гарначо. Виктор Линдельоф заема мястото на Скот МакТоминей.

86′

ГООООООООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! Въпреки че Манчестър Юнайтед се защитаваше стабилно, най-опасният играч на "небесносините" Жереми Доку отправи корав изстрел от границата на наказателното поле, Онана не се намеси убедително и топката влетя във вратата му.

80′

Владеене на топката: Манчестър Сити: 72%, Манчестър Юнайтед: 28%.

74′
Снимка 666510

73′

Джони Еванс заменя Лисандро Мартинес, а Маркъс Рашфорд отстъпва мястото си на Расмус Хойлунд.

64′

Алварес! Небесносините пропиляха чудесна възможност в лицето на Хулиан Алварес. Английският национал Фил Фодън умело промуши топката зад отбраната на "червените дяволи", аржентинецът пое топката и от непосредствена близост стреля покрай вратата.

59′

Онана! В опит да намали изоставането си Манчестър Сити постепенно натика опонента си в неговата половина и отново пропусна да намали резултата. Десният краен бранител Кайл Уокър отправи мощен удар от сериозна дистанция, спасен брилянтно от вратаря Амаду Онана.

57′

Кевин Де Бройне е заменен от Хулиан Алварес.

54′

ГРЕДА ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! Второто полувреме стартира с натиск на "гражданите", които бяха близо да намалят пасива си. Влезлият от резревната скамейка Джереми Доку матира Уан Бисака и Софиян Амбрабат с находчиво подаване, което достигна до  Ерлинг Халанд, ала изстрелът му рикошира в напречната греда.

46′

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола извърши две промени на почивката. Матео Ковачич бе заменен от Джереми Доку. Нейтън Аке път отстъпи мястото си на Мануел Аканджи.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Коби Мейну си изкара жълт картон.

38′

ГООООООООООООООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД! Окрилени от първото попадение, играчите на Манчестър Юнайтед за втори път в рамките на няколко минути пронизаха вратата на Щефан Ортега. Алехандро Гарначо овладя подаване на десния фланг, напредна, за да комбинира с Бруно Фернандеш, а той с елегантен пас изведе Коби Мейну на стрелкова позиция, чийто удар разпъна мрежата за 2:0.

30′

ГООООООООООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД! Mакар съставът на Пеп Гуардиола да се настани трайно в половината на местния си съперник, "червените дяволи" съумяха да се възползват от груба грешка в защитата на Манчестър Сити. При дълга топка към Алехандро Гарначо вратарят Щефан Ортега и Йошко Гвардиол си попречиха, след което хърватинът отклони топката, която попадна в аржентинеца, който  реализира с лекота на празна врата.

20′

Владеене на топката: Манчестър Сити: 78%, Манчестър Юнайтед: 22%

12′

Ще успее ли Ерик тен Хаг да спечели трофей в последния си мач начело на Манчестър Юнайтед?

Снимка 666500

2′

Финалът на ФА Къп започна двуостро, но още в първите минути на срещата символичните домакините имаха претенции за дузпа, когато в наказателното поле защитникът Лисандро Мартинес избута в гръб нападателя Ерлинг Халанд. Повторението обаче ясно показа, че норвежецът се свлече на земята като риба на сухо.

1′

19. Хулиан Алварес 11. Расмус Хойлунд
25. Мануел Аканджи 14. Кристиан Ериксен.
27. Матеус Нунеш 16. Амад Диало
33. Скот Карсън 21. Антони
52. Оскар Боб 35. Джони Еванс
82. Рико Люис 53. Уили Камбула

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед излизат един срещу друг във финала за ФА Къп. Мачът на "Уембли" започва в 17:00 часа.

Сблъсъкът между градските съперници е повторение на миналогодишния финал, когато "гражданите" спечелиха с 2:1. При победа и днес Манчестър Сити ще се стане първият отбор, триумфирал в две поредни години във Висшата лига и ФА Къп.

Андре Онана се застъпи за Ерик тен Хаг

Ето подробности

Тимът на Пеп Гуардиола е фаворит в срещата тай-вече заради ужасяващото представяне на съперника си в Премиършип. Манчестър Юнайтед завърши на 8-ото място, което е най-слабото класиране на отбора от създаването на Висшата лига. Евентуално поражение на "Уембли" днес ще остави "червените дяволи" едва за втори път извън европейските турнири.

Манчестър Юнайтед ще трябва да се справя без контузения Хари Магуайър, но добрите новини са повече - Лисандро Мартинес, Виктор Линдельоф и Антони Марсиал са възстановени и могат да играят във финала. Символичните домакини няма да разчитат на вратаря Едерсон, който ще бъде заменен от Щефан Ортега.

Гуардиола: Ние уважаваме Юнайтед и тяхната история, но в последното десетилетие бяхме по-добри

При триумф утре "гражданите" ще постигнат втори пореден дубъл

Евентуален триумф на "гражданите" ще зарадва Челси и Нюкасъл. Победа на Сити ще прати лондончани в Лига Европа вместо в Лига на конференциите.