Манчестър Юнайтед си осигури участие във финала на ФА Къп след изключителен мач срещу играещия в Чемпиъншип Ковънтри. Съставът воден от Ерик Тен Хаг пропиля аванс от 3:0, но в крайна сметка стигна до успеха след дузпи.

Срещата завърши 3:3 в редовното време и продълженията. Юнайтед имаше голямо преимущество в голяма част от мача. Скот Мактоминей откри резултата в 23-ата минута, а Хари Магуайър удвои в края на първото полувреме. Бруно Фернандеш отбеляза трети гол в 59-ата минута и изглеждаше, че мачът е приключил. Елис Симс върна надеждите на Ковънтри, а осем минуто по-късно удар на О"Хеър се отклони в Уан-Бисака и резултатът стана 2:3. Дълбоко в добавеното време Хаджи Райт изравни резултата от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Уан-Бисака.

В продълженията двата отбора удариха по една греда, а в техния край резервата Виктор Торп отбеляза попадение, което бе отменено поради засада. При дузпите Каземиро пропусна първия удар, но О"Хеър и Шийф направиха пропуски за Ковънтри и Расмус Хойлунд отбеляза победния удар от бялата точка.

Манчестър Юнайтед започна на висока скорост двубоя и организираха няколко атаки още в първите минути. Първите опити за удари бяха блокирани, но в шестата минута Алехандро Гарначо можеше да открие резултата. Бруно Фернандеш отлично го изведе сам срещу вратаря. Ударът, който той трябваше да направи, не беше толкова лесен, но Гарначо въобще не успя да уцели топката.

Тимът на Тен Хаг сравнително лесно стигаше до наказателното поле на съперника, но там сгъстената защита на Ковънтри успяваше да спира атаките или ударите. Едно дълго подаване на Каземира обаче изненада защитата на "небесно-сините". Топката стигна до Рашфорд, който напредна сам срещу вратаря. Нападателят се поколеба какво да направи и пропусна огромна възможност, като прати топката покрай вратата.

Превъзходството на Ман Юнайтед доведе до гол в 23-ата минута. Далот проби отдясно и пусна остро подаване, успоредно на голлинията. Вратарят Колинс излезе неразчетено и топката мина покрай него преди да се озове в Мактоминей, който я насочи в опразнената врата.

Малко преди почивката хубав удар на Рашфорд бе срещнат от великолепно спасяване на вратаря Брад Колинс. При последвалия ъглов удар Магуайър засече отлично топката с глава и я насочи към мрежата.

Второто полувреме започна с много хубав удар на Бруно Фернандеш, при който топката мина малко над вратата. Ковънтри заигра по-атакуващо и организира няколко атаки, но започна да оставя доста повече пространства за бързи нападения на тима на Юнайтед.

Възпитаниците на Тен Хаг не се възползваха няколко пъти, но в 59-ата минута Бруно Фернандеш направи резултата 0:3.

Третото попадение не отчая "небесно-сините", които продължиха с опитите си да нападат, но можеха да получат брзо нов гол. Каземиро бе оставен непокрит при едно центриране от фал. Топката стигна до Гарначо, чийто удар бе блокиран, но Магуайър бе на отлична позиция, но прати кълбото над вратата. Ковънтри все пак стигна до гол в 71-ата минута. Ели Симс върна надеждите на втородивизионния тим с 15-ия си гол в последните 14 мача.

Малко по-рано мачът изглеждаше решен, но в 79-ата минута интригата напълно се завърна. Симс проби отляво, задържа и пусна към О"Хеър. Той пробва удар от дистанция, топката се удари в гърба на Уан-Бисака и промени посокота си по начин, по който не остави шансове на Онана за радост на хилядите фенове на Ковънтри на "Уембли".

Това развитие вдъхнови играчите на Ковънтри и техните атаки ставаха все по-чести и все по-опасни. В 85-ата минута Онана предотврати нов гол, след като успя да отрази бомбен шут на Торп. Играчите на Ман Юнайтед започнаха да се паникьосват, въпреки че имаха нови възможности. Немислимото се случи в добавеното време. Топката се удари в ръката на Уан-Бисака и съдията отсъди дузпа. Хаджи Райт застана зад бялата точка и изравни за 3:3.

Остана време за още няколко атаки и пред двете врати и Хойлунд имаше възможност, но Колинс успя да го спре. Стигна се до продължения, в които и двата отбора търсеха гола. В 94-ата минута отлична комбинация завърши с хубав удар на Бруно Фернандеш. Топката се удари в горната греда, тупна пред голлинията, но не се озова в мрежата.

И двата отбора не действаха предпазливо и във второто продължение атаките се редяха една след друга. Един пробив на Магуайър завърши с негов удар от малък удар, който вратарят изби. В 112-та минута контраатака на Ковънтри изведе Райт на отлична позиция, но неговият удар бе разочарование. Резервата Амад Диало пробва да стреля на два пъти, но не уцели вратата. В 116-ата минута "небесно-сините" бяха много близо до знаменит гол. Елис Симс получи топката в наказателното поле, задържа я и стреля, а топката се удари в горната греда.

Ковънтри все пак стигна до попадение в самия край на  второто продължение, когато резервата Торп се разписа и "небесносините" започнаха да празнуват. Разглеждане на ситуацията с ВАР обаче показа засада в хода на атаката и попадението не беше признато.

Така се стигна до дузпи, които не започнаха добре за Манчестър Юнайтед. Каземиро стреля много слабо в центъра на вратата и даде аванс на съперника. След две точни изпълнение на тима от Чемпиъншип О"Хеър и капитана Шийф пропуснаха и в крайна сметка Хойлунд отбеляза победната дузпа, като по този начин изпрати Юнайтед на финала в ФА Къп за втора поредна година, където отново ще спори с Манчестър Сити за трофея.

Манчестър Юнайтед остана със само един здрав защитник преди полуфинала за ФА Къп