Манчестър Сити докосва четвъртата си поредна титла в Англия, след като победи Тотнъм с 2:0 като гост в мач от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига.

Гостите от Манчестър с нищо не показаха, че заслужават трите точки и само множеството пропуски на "шпорите" се оказаха решаващи за крайния изход.

С успеха "гражданите" се откъснаха на 2 точки пред втория Арсенал. В последния кръг Сити ще бъде домакин на Уест Хем, а "артилеристите" ще приемат Евертън. При равни точки между двата тима, решаваща ще бъде головата разлика. В момента тя е 93-33 за манчестърския гранд и 89-28 за състава на Артета. Тотнъм пък остава твърдо на пета позиция.

Двата гола за състава на Пеп Гуардиола паднаха през втората част и бяха дело на норвежкия хищник Ерлин Халанд(51', 91'-дузпа).

Снимка 665044

Източник: Gettyimages

Първото полувреме беше равностойно, а най-чистото положение беше в 16-ата минута, когато Фил Фоудън стреля опасно, но Гилермо Викарио се намеси блестящо.

Снимка 665045

Домакините капитулираха 6 минути след почивката. Решаващата атака беше подхваната от Фоудън, който проби по левия фланг и центрира, но няколко играчи се разминаха с топката. На дясното крило обаче дебнеше Бернардо Силва, който елегантно изведе Де Бройне в наказателното поле, а белгийският магьосник сервира топката за Халанд, който нямаше как да сгреши от близка дистанция.

В 63-та минута на мача Ромеро и Едерсон се сблъскаха тежко, като стражът на Сити почти загуби съзнание, но все пак се изправи и дори продължи да играе за няколко минути. В крайна сметка лекарите посъветваха Гуардиола да замени вратаря, а Едерсон изпусна нервите си при смяната и изрита една бутилка пред погледа на смаяния Хосеп Хуардиола.

Само 5 минути след като се Щефан Ортега се появи на терена му се наложи да се намесва решително. Кулушевски излезе очи в очи с него и стреля но опитният германски страж укроти кълбото в ръцете си и запази ценната преднина на своя отбор.

Снимка 665042

Десет минути преди края отново Кулушевски имаше добра възможност да изравни от малък ъгъл, но Викарио отново се намеси решително.

В 86-а минута Мануел Аканджи сгреши фатално и Хюн-Мин Сон се откъсна сам срещу Щефан Ортега. Звездата на Тотнъм се опита да прокара топката покрай вратаря, ала германският страж пак се намеси фантастично и с крак спаси.

В последната минута "гражданите" получиха дузпа за нарушение на Педро Поро срещу Джереми Доку. Ерлинг Халанд се нагърби с изпълнението и не сгреши за крайното 0:2.

Любопитно беше, че след края на мача феновете и на двата отбора бяха щастливи. Тези на Тотнъм ликуваха, че врагът от Северен Лондон - Арсенал, най-вероятно няма да стане шампион, а тези на Сити се радваха, че са много близо до триумфа във Висшата лига.