Спартак (Варна) и Левски завършиха 0:0 в среща от седмия кръг на efbet Лига. Двата отбора си спретнаха здрав сблъсък, а по-недоволният отбор от нулевото равенство може да е столичният гранд, чиито положения през второто полувреме бяха по-чисти за отбелязване.

На ниво в днешния сблъсък се представиха двамата вратари, които на няколко пъти предотвратиха попадения във вратата си. По този начин Спартак (Варна) остава на втората позиция с 14 точки, докато лидер е днешният им съперник с 16 пункта в актива си.

Двубоят във Варна стартира двуостро, тъй като и двете селекции се стремяха да играят атакуващо. Опасни положения положения пред двете врати обаче липсваха.

Снимка 680787

Източник: startphoto.bg

Въпреки че темпото на игра спадна значително, съставът на домакините създаде първата интересна ситуация в мача. В 22-ата минута бившият футболист на Ботев (Пловдив) Па Конате овладя подаване на левия фланг, след което комбинира с Кристиан Илич, който стреля, но стражът Матей Маркович блесна с добро спасяване.

Левски се активизира и пропусна две възможности за гол в края на полувремето. При центриране от ъглов удар централният бранител Кристиян Димитров умело се вклини между бранителите на "соколите", за да нанесе корав изстрел, профучал покрай десния страничен стълб.

Снимка 680783

В края на полувремето Левски имаше шанс да поведе в сблъсъка. Евертон Бала центриране от ъглов удар централният бранител Кристиян Димитров умело се вклини между бранителите на "соколите", за да нанесе корав изстрел, профучал покрай десния страничен стълб. Последва нова атака за "сините", завършила с плътен удар на Майкон по земя, ала Мартин Величков се справи.

"Сините" започнаха втората част във вихрено русло, след като организираха съзидателна атака, която свари неподготвена защитата на Спартак. Таранът Алекс Колев отклони топката за Евертон Бала, той подаде на Мустафа Сангаре, който навлезе в наказателното поле на варненци и взаимодейства с Алдаир, чийто мощен удар Мартин Величков съумя да отрази.

Снимка 680779

Импулсът в "сините" редици продължи. Един от най-активните играчи на "сините" в офанзивен план Евертон Бала непрекъснато затрудняваше отбраната на Спартак с пронизителните си движения, когато в 55-ата минута от непосредствена близост не успя да разпъне мрежата на Мартин Величков.

До края на мача не се стигна до нищо по-интересно и тимовете се задоволиха с паритета.

Спартак (Варна) - Левски 0:0 (Развой на срещата по минути)