Ерлинг Холанд заби хеттрик, а Манчестър Сити постигна втора победа от два мача в Премиър лийг с категорично 4:1 у дома срещу Ипсуич.

Срещата имаше вихрено начало и още до 16-ата минута зрителите видяха общо 4 гола.

Гостите изненадващо откриха чрез Сами Шмодич в 7-ата минута, но 5 минути по-късно Сити получи дузпа и от нея Холанд изравни.

"Барселона е футболно джудже, а Манчестър Сити е истински гигант!"

Това заяви бившият футболист и на двата отбора - Клаудио Браво

Почти веднага след това Кевин Де Бройне се възползва от грешка на вратаря и направи 2:1, а секунди по-късно белгиецът асистира на Холанд за 3:1.

Мълниеносните минути продължиха, а "гражданите" пропускаха и удариха две греди.

Втората част протече по-спокойно, но и в нея Холанд не пропусна да се разпише.

В 88-ата минута норвежецът беше с гръб към вратата, но стреля много точно по земя отдалеч за крайното 4:1.

Само на 24 години голмайсторът има вече 23 хеттрика в кариерата си.

Шампионите пък оглавяват таблицата с пълен актив от точки.

Лошата новина за Пеп Гуардиола е контузията, получена от Матео Ковачич, но Илкай Гюндоган записа първи минути след завръщането си на "Етихад".

Брайтън - Манчестър Юнайтед 2:1 в мач от Висшата лига