Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 гостуването си на Брайтън в мач от втория кръг на Висшата лига.

Селекцията на Ерик тен Хаг изоставаше в резултата, после беше много близо до пълен обрат, но накрая си тръгна победен за пръв път през тази шампионатна кампания след гол в 95-та минута на двубоя.

Срещата започна с натиск на Юнайтед, но постепенно Брайтън изравни играта и откри резултата в 32-рата минута. Тогава след подаване отляво бившият играч на "червените дяволи" Дани Уелбек засече отблизо във вратата за 1:0.

Снимка 679961

Източник: Gettyimages

Почти веднага Маркъс Рашфорд си помисли, че е изравнил, но голът му беше отменен заради засада.

През втората част Юнайтед на два пъти се размина с инкасиране на втори гол, като топката беше изчистена пред голлинията, а после Уелбек удари гредата.

След час игра Амад Диало изравни, след като получи зад защитата и при удара му помогна рикошет в защитник.

Снимка 679958

"Червените дяволи" бяха много близо до пълен обрат, но при головия удар на Алехандро Гарначо топката се удари в Джошуа Зиркзее, който се намираше на голлинията и беше отсъдена една от нелепите засади в историята на футбола.

Снимка 679959

В добавеното време домакините бяха по-опасният отбор и заслужено стигнаха до победен гол. Брайтън успя да разиграе след един ъглов удар, а отбраната на Юнайтед беше много зле подредена и остави Жоао Педро напълно непокрит на далечната греда. Бразилецът се възползва от центрирането на Адингра и с глава донесе успеха на "чайките".