Отборът на Крумовград победи Септември с 2:0 у дома в мач от 7-ия кръг на Първа лига. Двубоят на футболния комплекс в Коматево се игра пред 20-30 човека и не предложи голямо зрелище, но домакините заслушено стигнаха до успеха.

И двата гола за Крумовград бяха отбелязани по идентичен начин. Патрик Луан центрира отдясно, а Матеус Енрике (26', 50') на два пъти се оказа на точното място и реализира попаденията за момчетата на Рибарски.

Снимка 680809

Източник: startphoto.bg

По този начин Крумовград се изкачи на 12-то място във временното класиране с 6 точки, а Септември е на дъното с 6 загуби от 6 мача и столът на Жадното се клати.

Крумовград - Септември 2:0 (Развой на срещата по минути)

И двата тима се намират на дъното във временното класиране

Началото на мача се забави със 7 минути, тъй като едно от осветителните тела на комплекса в Коматево не светеше и това пречеше на хората от ВАР, но проблемът беше отстранен.

Домакините се хвърлиха във вихрени атаки още в началото на мача, но пропиляха няколко добри положения още в първите минути.

След вихрените първи минути пред вратата на Септември, двубоят навлезе в приспивно темпо, а положения пред двете врати липсваха. Отново изплуваха въпроси - кому са нужни подобни мачове в елита на България? Двубои, които се играят пред 20-30 човека и нивото е потресаващо ниско.

Снимка 680803

В 26-ата минута домакините откраднаха топката в полето на Септември, а Патрик Луан центрира прекрасно в наказателното поле, където Матеус Енрике изпревари защитник на гостите и прати кълбото в мрежата.

Само 3 минути след почивката станахме свидетели на втори гол във вратата на Септември. Йонашчъ направи груба грешка, а Патрик Луан му открадна топката, за да прекопира първи гол в мача. Отново последва центриране в наказателното поле към Матеус Енрике, който засече акуратно кълбото и го запрати за втори път във вратата на столичани.

Четвърт час след началото на мача домакините можеше да направят резултата класически, а Патрик Луан да запише името си с 3 асистенции. Този път бразилецът центрира към Джуниет Али, ала ударът на българския защитник беше спасен от вратаря на гостите.

Снимка 680798

Домакините пропиляха нов шанс за трети гол в 72-рата минута. Ерол Дост получи топката в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, ала вратарят на Септември отново успя да парира изстрела.

В последната минута на мача Александър Георгиев стреля опасно към вратата на столичани, но отново Шейтанов опази мрежата си от трето попадение, а това беше и последното по-интересно положение.