Гьозтепе на Станимир Стоилов надигра с 2:0 у дома Бодрумспор, където играе Здравко Димитров за първи успех през сезона в Суперлигата. Срещата беше от 4-ия кръг на първенството, като до момента тимът на Стоилов имаше три равенства - срещу Фенербахче на Жозе Моуриньо у дома и като гост срещу коравите Анталияспор и Аланияспор.

Двама бразилци донесоха успеха на домакините на "Гюрсел Аксел". В 16-ата минута Ромуло Кардосо откри, а в 41-ата минута Джалма Силва удвои. Срещата между двата тима се игра без фенове на домакините, тъй като тимът изтърпява един мач наказание.

По този начин "жълто-червените" събраха 6 точки и излязоха на пето място във временното класиране. Бодрумспор е 14-и с три точки.

За Бодрум сред най-активните беше българският национал Здравко Димитров.

Спартак (Вн) - Левски? Част от "синя" България чака първата победа на Мъри в елита на Турция