Тотнъм разгроми Евертън с 4:0 в среща от втория кръг на Висшата лига. "Шпорите" стартираха с натиск, като още в третата минута Кристиан Ромеро излезе очи в очи с Джордан Пикфрод и отправи техничен удар, но английският национален вратар показа невероятен рефлекс и отрази.

В 14-та минута Ив Бисума отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, който се удари в напречната греда и влезе в мрежата. В ответната атака гостите можеха да стигнат до изравняване, но Джак Харисън не беше точен от близка дистанция.

Манчестър Сити победи Ипсуич с 4:1 в мач от Висшата лига

Манчестър Сити смаза Ипсуич, Халанд наниза хеттрик

Ето подробности

В 25-та минута Хюн-Мин Сон се възползва от нелепа грешка на Джордан Пикфорд и увеличи аванса за Тотнъм.

През второто полувреме инициативата отново се владееше от домакините. Аржентинецът Кристиан Ромеро покачи на 3:0 в 71-та минута, като отбеляза с глава от корнер, а в 77-та минута Сон оформи крайния резултат.