Лестър и Тотнъм завършиха наравно 1:1 на "Кинг Пауър Стейдиъм" в последния мач от първия кръг на Висшата лига, който бе първи за "лисиците" в елита след един сезон в Чемпиъншип.

Половин час игра след началото гостите от Лондон излязоха напред в резултата, след като Джеймс Мадисън предостави много хубаво центриране към Педро Поро, който заби топката с глава и не остави никакви шансове на Мадс Хермансен.

В 56-ата минута Тотнъм пропиля златна възможност да реализира второ попадение, с което да си реши всичко. Доминик Соланке си освободи пространство и нанесе удар от близка дистанция, но Хермансен бе заел добра позиция и спаси.

Само две минути след това Лестър наказа пропуска на Соланке и стигна до изравнително попадение. Абдул Иссахаку центрира топката към Джейми Варди, който скочи и с глава прати топката в десния ъгъл за 1:1.

В добавеното време на срещата Лестър имаше изключително добра възможност да изравни резултата, след като Вилфред Ндиди получи центриране отляво и около точката на дузпата нанесе много опасен удар с глава, който обаче бе спасен от Викарио.

Уест Хем - Астън Вила 1:2 в мач от Висшата лига

Скъпарската селекция на Уест Хем не свърши работа срещу сработената машина на Емери