Без Стилиян Петров в състава си Астън Вила победи с 2:1 като гост Рединг, в мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Мадейски Стейдиъм" започна с равностойна игра и без положения пред двете врати. Първата сериозна опасност бе в полза на гостите в 19-ата минута. Агбонлахор проби отляво, навлезе в наказателното поле, но подаването му към свободния Карю бе пресечено с шпагат от Сонко.

Постепенно бирмингамци започнаха да поглеждат по-често към вратата на Ханеман. В 32-ата минута Астън Вила беше близо до гола. Те получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Сисе. Капитанът на тима Гарет Бари (на снимката) обаче стреля силно в страни от вратата на Рединг.

Лекият превес на играчите на Мартин О'Нийл се отрази минута преди края на първото полувреме. Младежкият национал на Англия Агбонлахор преодоля Сисе отдясно и подаде в наказателното поле към непокрития Йънг, който с мощен изстрел опъна мрежата на вратата на Рединг за 1:0.

През втората част играта не се промени, като добри шансове за гол имаше и пред двете врати. Домакините на два пъти бяха близо до изравняване. Първо в 48-ата Хънт шутира от точката за дузпа високо над вратата, а после е 69-ата Китсън с глава стреля в тялото на Карсън.

Гостите също пропуснаха няколко добри възможности да затвърдят успеха си. Все пак устремът им даде резултат и в 84-ата минута с хубав прехвърлящ диагонален изстрел резервата Херууд покачи на 2:0. Почетното попадение за домакините бе дело на Шори в 94-ата, след прецизно изпълнен пряксвободен удар.

Рединг - Астън Вила 1:2
0:1 Йънг (44), 0:2 Херууд (84), 1:2 Шори (94)

Рединг: Ханеман, Мърти, Шори, Сисе (72-Ингимарсон), Сонко, Дойл (72-Лонг), Хунт, Остър (58-Кебе), Китсън, Харпър, Матейовски

Астън Вила: Карсън, Боума, Лаурсен, Бари, Йънг, Карю, Агбонлахор, Дейвис, Рио-Кокър (85-Осбърн), Гарднър, Малоуни (74-Херууд)