Астън Вила постигна важна победа в битката четвъртото място, след обрат срещу Борнемут при успеха с 3:1 в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. "Черешките" поведоха в резултата с гол от дузпа на Доминик Соланке, но попадения на Морган Роджърс, Муса Диаби и Леон Бейли донесоха трите точки за състава от Бирмингам.

Първото положение в мача бе за Астън Вила. Ударът на Муса Диаби в 23-ата минута премина встрани от вратата.

В 31-ата минута Доминик Соланке откри резултата от дузпа, след като прати изстрела си в горния десен ъгъл.

В добавеното време на първата част Морган Роджърс изравни. Той бе изведен от Леон Бейли, напредна, преодоля бранител на гостите, и с мощен удар не остави шансове на стража на Борнемут.

В 57-ата минута Муса Диаби вкара за 2:1 след прецизен изстрел в долния ляв ъгъл, след като получи хубав пас от Оли Уоткинс.

12 минути преди края на редовното време на двубоя Бейли вкара попадението на успокоението. Оли Уоткинс се отчете с още една асистенция.

За Вила предстои домакинство на Челси, докато Борнемут ще гостува на Уулвърхемптън.

Така отборът воден от Унай Емери събра 66 точки и се отдалечи на 6 от Тотнъм, който обаче е с 2 срещи по-малко.

В друга среща от Висшата лига Кристъл Палас спечели лондонското дерби срещу Уест Хем с 5:2 в истинско голово шоу. Домакините набързо поведоха с 4:0 до 31-ата минута, след което Микел Антонио върна едно попадение. Жан-Филип Матета вкара още един гол за домакините, а крайният резултат бе оформен след автогол на Дийн Хендерсън.