Астън Вила се класира за 1/2-финалите в Лигатата на конференциите след драматичен ревнш срещу Лил. Французите спечелиха срещата с 2:1 и изравниха общия резултат - 3:3. Юсуф Язъджъ откри резултата в 15-ата минута, а Бенжамен Андре удвои в 67-ата минута. Мати Кеш отбеляза гола за гостите в 87-ата минута. Двата отбора не си отбелязаха гол в продълженията и се стигна до дузпи. При тях в герой за гостите се превърна Емилиано Мартинес, който спаси два от ударите от бялата точка.

Домакините започнаха активно и бързо започнаха да създават ситуации пред Емилиано Мартинес. В шестата минута двама играчи на Лил не успяха да засекат топката и защитата на бирмингамци успя да изчисти. Малко по-късно вратарят на гостите трябваше да се справя с удар на Гудмундсон, а веднага след това Джонатан Дейвид стреля над вратата.

Добрата игра на Лил доведе до гол в 15-ата минута. Гудмундсон бе изведен отляво и той отлично намери Язъджъ, който с прецизен удар не остави шансове на Мартинес. След попадението французите продължиха да доминират. Те бяха много близо до второ попадение в 25-ата минута. Тогава след центриране от фал Андре отклони топката с глава и кълбото се удари в лицето на вратаря. Аржентинец направи много важно спасяване, но имаше и късмет.

Второто полувреме започна със страхотна възможност за домакините. След грешка на Тилеманс Харалдсон излезе на прекрасна позиция, но стреля покрай вратата. Астън Вила не успяваше да затрудни особено съперника си, но в 56-ата минута стигна до първата си добра възможност. Макгин намери Кеш в наказателното поле. Той стреля силно, но над вратата.

Лил продължаваше да е по-опасният отбор, въпреки че играеше малко по-предпазливо след почивката. Французите създаваха проблеми на бирмингамци от статични положения и след едно от тях падна втори гол. След ъглов удар капитанът Бенжамен Андре засече топката с глава и направи резултата 2:0, което означаваше преднина в общия резултат.

Тимът на Емери знаеше, че няма избор освен да атакува, но започна да го прави успешно чак десет минути преди края. Гостите стигнаха до две положения едно след друго. В 82-ата минута Шевалие отрази удар на Кеш, като това бе първият изстрел в очертанията на вратата за Вила. Секунди по-късно вратарят на Лил се справи отлично и с удар на резервата Леон Бейли.

Шевалие обаче сбърка фатално три минути преди края на редовното време. Той улови топката след едно центриране, но при падането изпусна коженото кълбо след сблъсък със своя съотборник Бенталеб. Топката стигна до Кеш и той я насочи към опразнената мрежа.

В продълженията нов гол не падна и се стигна до дузпи. За гостите от Бирмингам точни от бялата точка бяха Юри Тилеманс, Оли Уоткинс, Мат Кеш и Дъглас Луис, а единствения пропуск направи Леон Бейли, чийто удар бе спасен от вратаря на домакините Шевалие. За Лил реализираха Джонатан Дейвид, Анхел Гомес и Реми Кабеля, а Емилиано Мартинес спаси ударите на Набил Бенталеб и Бенжамен Андре, като по този начин осигури на Астън Вила място в следващата фаза.

Астън Вила - Лил 2:1 в мач от Лига на конференциите