Моментният възход във формата на Манчестър Юнайтед продължава с пълна сила. В неделната вечер "червените дяволи" взеха изключително трудното си гостуване на Астън Вила с 2:1. В Бирмингам селекцията на Ерик Тен Хаг имаше и критични мигове, но демонстрира върхова концентрация в ключовите моменти от футболното съперничество.

С успеха си днес Юнайтед събра 41 точки и остава на шестата позиция, Астън Вила е точно пред манчестърци, но вече само с пет пункта повече спрямо тях.

Гостите откриха резултата в 17-ата минута чрез Расмус Хойлунд. Хари Магуайър отигра по добър начин центриране от корнер, а датският му колега се оказа на точното място, за да отбележи от непосредствена близост.

Нотингам - Нюкасъл 2:3 в мач от Висшата лига

Нюкасъл победи Нотингам в екшън с пет гола

Ето как се разви двубоят

До паузата домакините натиснаха сериозно, а серия отлични спасявания направи често критикуваният Андре Онана. Камерунецът блесна с фамозен рефлекс при изстрел от далеч на МакГин и ситуация "очи в очи" срещу Рамзи.

Втората част предложи още от същото, а Юнайтед в крайна сметка капитулира в 67-ата. Тогава отбраната на гостите не се справи добре при корнер на Вила и допусна Дъглас Луиз да остане непокрит и реализира от няма и метър.

И когато всички очакваха обрат, хората на Тен Хаг откраднаха пълния комплект от точки след точно попадение на обичайния герой в такива ситуации - Скот Мактоминей. Шотландецът засече с глава отлично центриране на Дало и сложи точка на спора на "Вила Парк" в 86-ата минута.

Уест Хем - Арсенал 0:6 в мач от Висшата лига

Без милост! Арсенал извади тежката артилерия и унижи Уест Хем в дома на "чуковете"